Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Puchar dla TJ Trzyniec

   


  Bardzo ciekawy, stojący na dobrym poziomie turniej piłki halowej odbył się 8 lutego w Gorzycach. Organizatorem I Halowego Turnieju Oldboys Cup był „Strzelec” Gorzyczki. W turnieju udział wzięło 9 drużyn: „Górnik” Radlin, „Costa” Ustroń, „Szombierki” Bytom, PZU S. A. Wodzisław Śl., „Odra” Wodzisław Śl., TJ Trzyniec, „Strzelec” Gorzyczki, „Automentel Centrum”, „Ustronianka” Wisła. Zawiodła drużyna Radia 90 FM, która mimo zapowiedzi nie zameldowała się w Gorzyczkach.

   W składach drużyn można było wyłowić wiele nazwisk, które to przewijały się kiedyś w sprawozdaniach z ligowych boisk. W drużynie oldbojów „Odry” widzieliśmy Ryszarda Wieczorka, trenera pierwszoligowej „Odry” Wodzisław. W drużynie „Górnika” Radlin grał Marian Piechaczek, były reprezentant Polski. W drużynie z Trzyńca w bramce stanął, i to z dużym powodzeniem Wlastimil Blin reprezentant Czechosłowacji, który w pierwszej lidze rozegrał 360 spotkań. On też , mimo swoich 63 lat!, został uznany za najlepszego bramkarza turnieju. Już pierwsze mecze pokazały, że walka będzie zacięta, a pojedynek „Odry” z Trzyńcem zakończony remisem 2:2 stał na wysokim poziomie.
Po serii meczów eliminacyjnych najwięcej punktów zdobyły zespoły: PZU S. A. – Wodzisław Śl. (10), „Odra” Wodzisław (10), „Costa” Ustroń (9), TJ Trzyniec (8).
W pierwszym pojedynku półfinałowym TJ trzyniec pokonał PZU S.A. Wodzisław Śl. 3:0, a w drugim oldboje „Odry” przegrali 3:0 z „Costa” Ustroń. Półfinały potwierdziły opinię uczestników, że turniej lepiej znoszą drużyny „młode” i w przyszłości organizatorzy będą musieli zmienić regulamin turnieju odbojów i wnieść ograniczenie wiekowe.
O główne trofeum w turnieju zgrały drużyny „Costa” Ustroń i pogromcy PZU S. A. Wodzisław Śl. – zespół z Trzyńca.

   Mecz był dramatyczny, zawodnicy pokazali naprawdę dobrą grę, było mnóstwo akcji i strzałów. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 3:3, a o zwycięstwie decydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się Czesi. Drużyny biorące udział w turnieju otrzymały od głównego sponsora – PZU S. A. – Wodzisław Śl. okolicznościowe pucharki, a drużyna TJ Tyniec okazały puchar, jak na zwycięzców wypadało.
Turniej okazał się imprezą bardzo dobrze zorganizowaną pod każdym względem za co chwała działaczom „Strzelca” z prezesem Stanisławem Wujcem na czele. Sędziami zawodów byli: Marek Oleksy, Adam Nowak i Maciej Okelsy. Ważny jest też fakt, że każdy kto wybrał się aby obejrzeć Foksal w tym wykonaniu na pewno nie pożałował. Finałowe drużyny wystąpiły w następujących składach: „”Costa” Ustroń- TJ Trzyniec (3:3). O zwycięstwie rozstrzygnęły rzuty karne 4:3 dla TJ Trzyńca.

Andrzej Nowak
 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Luty 2004.