Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Noworoczne spotkanie Wójta Gminy w olzańskim domu kultury

   


„Wszystkim nam potrzeba bliskości drugiego człowieka”


  Takie motto wybrała Krystyna Durczok – Wójt Gminy Gorzyce dla organizowanego przez siebie w dniu 19 stycznia b.r. w olzańskim domu kultury tradycyjnego noworocznego spotkania z udziałem przedstawicieli różnych środowisk społecznych i opiniotwórczych w gminie.
 
  Tym razem zdecydowała się na jedno, za to wspólne spotkanie, zamiast kilku organizowanych w latach poprzednich w niewielkiej sali gorzyckiego USC.
W uroczystym spotkaniu noworocznych wladze Gminy obok Wójta reprezentowali: Przewodniczący Rady Gminy – Stanisław Sitek oraz pracownicy Urzędu – Maria Władarz (sekretarz), Bernadeta Grzegorzek (skarbnik i gł. ksiegowa), Maria Jakubczyk (kierownik Referatu Ogólnego), Justyna Markiewicz (kierownik Referatu Rolnego) oraz Inga Bajer (p.o. kier. Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska).
Zebranych gości – przedstawicieli gminnej oświaty, kultury, duchowieństwa, klubów sportowych, organizacji społecznych, Stowarzyszenia „PIR”, Rady Młodych i redakcji miesięcznika „U nas” powitała serdecznie Wójt Gminy Krystyna Durczok. Jej okazjonalne kilkunastominutowe wystąpienie publikujemy w całości obok. Zawierało wiele życzliwych sformułowań i stwierdzeń, wyrazów uznania i wdzięczności, podziękowań za wytrwałą współpracę oraz najlepsze życzenia na nowy rozpoczynający się rok.
 
  Ich wyrazem był uroczysty toast wzniesiony przez Przewodnicząceg RG Stanistaława Sitka za pomyślność Nowego Roku i dalszą życzliwą współpracę oraz rozwój Gminy.
Część artystyczną spotkania przy kawie i kołaczu poprowadził Rafał Karwot z Rady Młodych. Wystąpili: ciągle zaskakująca bogactwem i różnorodnością repertuaru (kolędy, pieśni ludowe i biesiadne), artystycznym kunsztem, estradowym wdziękiem i smakiem oraz umiejętnością budowania nastrojów – „Biesiada Olzańska” z akordeonistą Sławkiem Lipką oraz młodzieżowa grupa wokalno – instrumentalna „Z garażu” ćwicząca w miejscowym Domu Kultury.
 
  Program bardzo się podobał, a jego wykonawcom podziękowano gorącymi oklaskami. Mimo miłej i niezwykle serdecznej atmosfery spotkaniu nie towarzyszyło tym razem praktykowane dotąd wyliczanie osiągnięć i sukcesów, wskazywanie na trudności i problemy w działaniu, dzielenie się spostrzeżeniami, a także planami na przyszłość. Nie było też głośnej, ogólnej dyskusji, mimo zachęty ze strony Wójta Gminy. Zastąpiły ją za to ożywione rozmowy przy stołach, w małych kręgach. Szkoda, że tylko takie rozmowy.
 
  Wydaje się, że kameralność noworocznych spotkań u Wójta Gminy w latach poprzednich bardziej sprzyjała wymianie zdań i opinii, a także doświadczeń. Rekompensatę może stanowić fakt, że oto za sprawą Wójta Gminy spotkało się i zobaczyło wielu spośród tych, którzy na co dzień stanowią przysłowiową „sól” gorzyckiej gminy i siłę napędową wielu poczynań na jej obszarze.
Krystyna Okoń


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Luty 2004.