Strona główna

powrót
  
Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS
 
 

Człowiek o złotym sercu
 

   

     
   31 maja - słoneczne sobotnie popołudnie , nastrój powagi , wzruszenia a jednocześnie nieskrywanej radości zawitał w sercach wszystkich uczestników -
już po raz trzeci zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Pir"- Gminy Gorzyce i Redakcję Miesięcznika "U NAS" - Uroczystego Koncertu 

...Ludzie żądają od losu szczęścia , powodzenia , bogactwa - najbogatsi zaś nie są Ci , którzy dużo dostali , ale Ci , którzy najszczodrzej ze wszystkich rozdawali siebie ludziom..." - tymi słowami Mariana Yopha - Żabińskiego - rozpoczęła się uroczystość wręczenia nominacji " Człowiek o Złotym Sercu 2002".  Specyficzny klimat sali widowiskowej , przyjaznego środowisku - Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach po raz kolejny wprowadził uczestników uroczystości w niezwykłą atmosferę.

   Gorące słowa przywitania skierowano pod adresem tegorocznych nominowanych do tytułu "Człowieka o Złotym Sercu" a także do laureatów poprzednich edycjach akcji.
Na widowni zasiedli również przedstawiciele organizacji i instytucji składających wnioski nominacyjne.

   W uroczystym koncercie uczestniczyli przedstawiciele władz gminy : Wójt Gminy - Pani Krystyna Durczok , Przewodniczący Rady Gminy - Pan Stanisław Sitek , przedstawiciele Rady i Urzędu Gminy , Rad Sołeckich , jednostek organizacyjnych gminy ,w tym placówek oświatowych , kulturalnych , reprezentujący różne organizacje i stowarzyszenia działające na terenie naszej gminy oraz laureaci konkursów organizowanych w ramach III dni Gminy Gorzyce .

Tegorocznymi laureatami uhonorowanymi tytułem "Człowieka o Złotym Sercu 2002"- zostali :

  • Pani ELŻBIETA KOŁEK z Gorzyc

  • Dziekan Dekanatu Gorzyckiego ks. GINTER LENERT

  • Pani JÓZEFA MUSIOŁ -GÓRSKA z Turzy Śl.

  • Pan ANTONI SZWEDA z Olzy

  • Pan ALEKSANDER MROZEK z Olzy

  • Pan JANUSZ ZIENTEK z Gorzyczek

   Laureaci otrzymali gratulacje , pamiątkowe dyplomy i kwiaty z rąk : Wójta Gminy - Pani Krystyny Durczok oraz Przewodniczącego Rady Gminy , jednocześnie Redaktora Naczelnego "U NAS" - Pana Stanisława Sitka . W imieniu Nominowanych - za wyróżnienie podziękował Pan Aleksander Mrozek z Olzy.

   W trakcie trwania uroczystości uhonorowano także laureatów konkursów organizowanych w ramach III Dni Gminy Gorzyce . Pamiątkowe dyplomy i upominki wręczono laureatom konkursów : plastycznego pt. Moja gmina - jaką kocham oraz fotograficznego pt. Urokliwe zakątki naszej gminy.

   Dla nominowanych , laureatów a także wszystkich zebranych - zaśpiewał Zespół Folklorystyczny ze Szkoły Podstawowej w Czyżowicach pod kierunkiem Pani Janiny Gimpel . Gościnnie wystąpiło trio fortepianowe Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków w Rybniku w składzie : Joanna Helis -fortepian , Joanna Urbańska -wiolonczela / tegoroczne dyplomantki / oraz Karolina Dziura -skrzypce

   Koncert prowadziła w imieniu Stowarzyszenia "Promocja , Integracja , Rozwój" - Gminy Gorzyce - DANUTA PARMA . Redakcję "U nas" - reprezentowała - BIBIANNA DAWID .

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIEROWANE SĄ POD ADRESEM SPONSORÓW :
Pani Katarzyny Rduch , Państwa Iwony i Adama Sedlaczków , Pana Lucjana Meisla a także Dyrektora Domu Pomocy Społecznej - Pana Ryszarda Andrukiewicza - za nieodpłatne udostępnienie sali widowiskowej .

Danuta Parma

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja periodyku "U Nas", Gorzyce Lipiec 2003.