Strona główna

powrót
  
Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS
 
 

Biała sobota w gorzyckim DPS

   

  
   III Dni Gminy Gorzyce były okazją do wzięcia w nich aktywnego udziału zarówno przez mieszkańców jak i personel Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach. Imprezę zaczęły targi rzemiosła w dn. 24-25.05.2003, a zakończyły ją tzw. "Biała sobota" - 31 maja na terenie DPS oraz wernisaż prac plastycznych w WDK Olza 12 czerwca. 

   Dom Pomocy Społecznej przedstawił bardzo atrakcyjny program obchodów III Dni Gminy Gorzyce. Udostępnił swoją placówkę wszystkim tym, którzy zechcieliby ją odwiedzić. Program obchodów przewidywał:

  • udostępnienie sal zabiegowych (rehabilitacyjnych) wszystkim chętnym, odwiedzającym,

  • możliwość skorzystania z niektórych zabiegów rehabilitacyjnych (bez zlecenia lekarza),

  • możliwość kontroli ciśnienia (RR),

  • możliwość kontroli poziomu cukru,

  • możliwość pomiaru tkanki tłuszczowej,

  • prezentację sprzętu ortopedyczno-rehabilitacyjnego przez Zakład Rehabilitacyjny "Relax", z możliwością jego zakupu,

  • pokaz działań strażackich i instruktaż udzielania I pomocy przedmedycznej przez strażaków ze Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl.,

  • koncert połączony z wręczeniem nominacji "Człowiek o Złotym Sercu '2002" oraz wręczeniem nagród Konkursu Fotograficznego "Urokliwe zakątki naszej Giminy" oraz II Edycji Konkursu Plastycznego "Moja Gmina Jaką Kocham" z udziałem naszej mieszkanki pani Reginy Zachurzok, która zajęła II miejsce.

    Za całość programu oraz jego realizację odpowiedzialny był Zespół Rehabilitacji w składzie: Justyna Szot, Barbara Molitor, Monika Marek, Joanna Wawrzyczny, Nabil Salah Alddin oraz pielęgniarka Domu p. Iwona Klszycz, jak również pełniący funkcję administratora Domu pan Leszek Chlebik.

   Korzystając z okazji, w imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie dziękujemy za owocną współprace pani Danucie Parmie, Straży Pożarnej i Zespołowi Szkół Medycznych w Wodzisławiu Śl. Sądzimy, że IV Dni Gminy Gorzyce będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem.

JS

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja periodyku "U Nas", Gorzyce Lipiec 2003.