Strona główna

powrót
  
Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS
 
 

70 lat "Przyszłości" Rogów - w opracowaniu książkowym

   

  
   Jubileusz 70-lecia istnienia Klubu Sportowego "Przyszłość" Rogów był okazją do obszernego opisu historycznego ruchu sportowego w Rogowie.

   Trudu spisania dziejów rogowskiego Klubu podjął się Wacław Wrana, mieszkaniec Turzy Śl., znany w środowisku sportowym między innymi z opracowania historii wodzisławskiej "Odry" z okazji 80.lecia istnienie tego zasłużonego dla regionu klubu piłkarskiego. Książka zawiera w swej treści chronologiczny zapis dziejów Klubu, wzbogacony wieloma archiwalnymi zdjęciami z okresu przed i powojennego, stanowiącymi o wielkiej wartości historycznej tego opracowania. Bardzo ciekawie prezentuje się także zestaw zdjęć i opisów z ostatniego 20.lecia XX wieku oraz te najnowsze już z XXI wieku, z lat znaczących sukcesów "Przyszłości" Rogów w sferze osiągnięć zarówno sportowych jak i organizacyjnych Klubu. Przeglądając kolejne okresy zmagań rogowskich sportowców, napotykamy na całe pokolenia usportowionych rodzin - od lat założycielskich po dzień dzisiejszy.

   Autoprezentacja książki nastąpiła przy okazji uroczystej akademii z okazji 70.lecia istnienia KS "Przyszłość" Rogów w dniu 27 czerwca 2003 r. Wydanie tej książki, wspaniałego dokumentu rozwoju i krzewienia ducha sportowego wśród mieszkańców Rowowa i okolicznych wiosek to prawie roczna praca autora nad zebraniem materiałów, a także wysiłek wielu ludzi przychylnych rogowskiemu Klubowi z Prezesem Klubu Tadeuszem Skatułą na czele.

   Uwagę zainteresowanych tą książką przyciągnie na pewno bardzo staranne opracowanie graficzne, kolorystyka okładki i zdjęć. Wydanie to opatrzone jest także ciekawymi "słowami wstępnymi" autora - Wacława Wrany, Prezesa Klubu - Tadeusza Szkatuły i Prezesa Śląskiego Okręgu Związku Piłki Nożnej - Rudolfa Bugdoła. Książka ta na pewno nie będzie miała problemów ze zbytem, zwarzywszy, że zaczął się okres letnich urlopów, i czas wypoczynku możemy umilić sobie wertując poszczególne jej strony, przywołując refleksje związane z jej treścią.

Andrzej Nowak

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja periodyku "U Nas", Gorzyce Lipiec 2003.