Strona główna

powrót
  
Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS
 
 

Co nowego w Gminnym Centrum Informacji "Bliżej Nas"?

   

  
 
Dla pierwszy raz słyszących o GCI przypominamy, że nasze usługi adresowane są do następujących grup społecznych: bezrobotnych, poszukujących pracy, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studentów, pracodawców, osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
 
GCI świadczy dla zainteresowanych następujące usługi:
 
- udostępniamy informacje z zakresu regionalnego i ogólnokrajowego rynku pracy,
- prowadzimy Klub Pomocy Koleżeńskiej " Praca", gdzie zapoznasz się z metodami aktywnego poszukiwania pracy, możesz porozmawiać z osobami prowadzącymi własną działalność. Zapewniamy dyskrecje i przyjazną atmosferę,
- pomagamy w doborze odpowiednich pracowników, zgodnie z oczekiwaniami pracodawcy, prowadzimy własną bazę danych,
- świadczymy usługi z zakresu preorientacji zawodowej dla uczniów,
- udzielamy bezrobotnym porad prawnych z zakresu prawa pracy, 
- udzielamy informacji o możliwościach zmiany kwalifikacji zawodowych, w oparciu o bank informacji o ośrodkach szkoleniowych,
- udziela informacji o możliwościach podjęcia działań wolontariackich, również w GCI,
-pomagamy w poszukiwaniu pracy, w przygotowaniu własnej oferty, c.v., podania o pracę,
- udostępniamy zainteresowanym sprzęt informatyczny w celu korzystania z Internetu, redagowania ofert pracy, drukowania, skanowania i kserowania,
- ponadto w GCI znajdziesz pomoc szukając opiekunki dla dzieci.
 
   Gminne Centrum Informacji świadczy bezpłatne usługi specjalistów zgodnie z harmonogramem: w poniedziałek Klub Pomocy Koleżeńskiej "Praca", poradnictwo dla osób zainteresowanych działalnością gospodarczą, w środy porady prawne, w czwartki dyżur Ośrodka Pomocy Społecznej, we wtorki i piątki dyżur gazety lokalnej " U nas". W celu spotkania się można umówić się telefonicznie.

   Wraz z rozwojem naszego ośrodka skupiamy nowych wolontariuszy pomocnych w trakcie realizacji zadań, których przybywa. Osoby zainteresowane działalnością wolontarialną zapraszamy na spotkanie.

A co nowego w GCI?

   GCI przy współpracy z Instytutem Współpracy i Partnerstwa Lokalnego oraz Punktem Odnowy Zawodowej informuje wszystkich o trwaniu naboru na bezpłatne szkolenia dla osób zagrożonych utratą pracy, organizowanych dzięki dotacji z funduszu europejskiego.

   Szkolenia obejmują również wszystkich rolników, którzy opłacają składki KRUS i są zainteresowani podniesieniem swoich kwalifikacji. Zapisy oraz wszelkie informacje o rodzajach kursów dostępne w GCI. Dla beneficjentów projektu przewidziane są również usługi pośrednictwa pracy. Przy zorganizowaniu grupy 15 osobowej istnieje możliwość zorganizowania szkolenia na miejscu w GCI.
 
   Szkolenia te umożliwiają zmianę kwalifikacji zawodowych. Zwiększają konkurencyjność pracownika na rynku pracy. Osobom bezrobotnym dają szansę na podjęcie zatrudnienia.

   Dla wszystkich zainteresowanych małych i średnich przedsiębiorców przy współpracy z Górnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego , oddział Euroinfo można zorganizować praktyczne szkolenie w zakresie pisania wniosków, o dotacje dla inwestycji z funduszy Unii Europejskiej, możliwa jest indywidualna analiza projektu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z GCI . 

   Pod koniec czerwca dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w GCI organizujemy kurs języka angielskiego dla początkujących, prowadzony przez Dawida Szmuka. Zapisy i wszelkie informacje w GCI. Jesteśmy również dostępni drogą internetową, wszelkie pytania, opinie i uwagi można kierować na adres gciturza@wp.pl.

 Za współprace i zaangażowanie w działalność GCI dziękuję wszystkim wolontariuszom i innym współpracownikom. Magdalena Wierzelewska.

Nasz adres: Gminne Centrum Informacji " Bliżej Nas"
Ul. Ligonia 2b (przy gimnazjum)
44-351 Turza Śl.
Tel: 45 11 950 
E-mail: gciturza@wp.pl 

Serdecznie zapraszamy 

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja periodyku "U Nas", Gorzyce Czerwiec 2003.