Strona główna

powrót
  
Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS
 
 

Konkurs recytatorski

   

  
  W marcu Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzycach była organizatorem Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: "Od wiersza do wiersza podróż pierwsza". Przedmiotem recytacji były wiersze autorstwa Wandy Chotomskiej, więc jak się domyślamy - nostalgii i smutku nie było!

   26. recytujących uczniów poddanych było ocenie jury w składzie: Grażyna Sobczak - kurator z Rybnika, Anna Steuer - Kierownik Bibliotek Publicznych Gminy Gorzyce, Bibianna Dawid z redakcji "U Nas".

   W przytulnej, pięknie udekorowanej sali zasiadło jury i uczestnicy ze swymi opiekunami. Wysłuchano świetnie przygotowanych mówców, po czym ogłoszono wyniki:w kategorii "Klasy I" bezapelacyjnie wierszem "Pies z ulicy Bałamutów" laur wywalczył Radosław Sitek z SP nr 1 w Gorzycach. Wyróżnienie w tej kategorii za wspaniałe wykonanie wiersza "Dwa koguty" otrzymała Klaudia Siedlaczek z SP w Rogowie.

   Kategorię "Klasy II" zdominował Radosław Ciuberek z SP w Rogowie - za wykonanie wiersza "Bocian i ciocia". Przyznano także dwa wyróżnienia: Przemysławowi Koszowskiemu z SP nr 1 w Gorzycach za wiersz "Koza" i Tobiaszowi Nowakowi z SP w Turzy Śl. za recytację wiersza "Dwa fortepiany".

   Laureatem w kategorii "Klasy III" została Dominika Rogińska z SP w Olzie, która imponująco wykonała wiersz "Dzień dobry królu Zygmuncie" (otrzymała od jury maksymalną ilość punktów), wyróżniono: Aleksandrę Szczęsny z SP w Czyżowicach za wykonanie wiersza "Kundel" oraz Beatę Kamińską z SP nr 1w Gorzycach.

   Tym samym Dominika Rogińska z Olzy, Radek Sitek z Rogowa i Radek Ciuberek również z Rogowa przygotowują się do udziału w Konkursie Recytatorskim na szczeblu wojewódzkim, który niebawem odbędzie się w Gliwicach.

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja periodyku "U Nas", Gorzyce Kwiecień 2003.