Strona główna

powrót
  
Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS
 
 

Niezła kondycja Klubu, a jaka piłkarzy?
 
Zebranie sprawozdawcze LKS "Czarni" Gorzyce

   


   Jesteśmy u progu wiosennej rundy rozrywek piłkarzy. W klubach trwa okres dorocznych podsumowań, a także dyskusji nad przyszłością i zamierzeniami drużyn. Działacze oceniają stan, "kondycję" klubów, a swoim tokiem trwają przygotowania sportowców do wiosennej rundy rozgrywek. Redakcja została zaproszona na zebranie sprawozdawcze do Gorzyc, które odbyło się 2 marca w sali klubowej "Czarni" Gorzyce.
Sprawozdanie z rocznej działalności Klubu wygłosił prezes LKS "Czarni" Gorzyce - Bogusław Konieczny. 

   Sprawozdanie obejmowało sprawy organizacyjno-finansowe Klubu oraz tyczące wyników sportowych osiągniętych przez piłkarzy wszystkich drużyn prowadzonych w Klubie.
 
   Gorzycki Klub posiada obecnie jak wiemy sekcję piłki nożne oraz tenisa stołowego, którego kierownikiem jest Krystian Maciączyk. Działacze przymierzają się do założenia sekcji "Skata" sportowego.

   W Klubie udało się załatwić wiele spraw organizacyjno-porządkowych, jak powiedział prezes Konieczny. Sfinalizowano kontrakt (?) utalentowanego juniora Mariusza Zganiacza do Legii Warszawa. Wysokość transferu to 120 tys. zł. Pieniądze te pozwoliły między innymi na uregulowanie zaległości finansowych Klubu w stosunku do byłego prezesa Ryszarda Grzesia (50 tys. zł).

    Mówiono także o stanie obiektu klubowego i o stanie płyty boiska, które po kolejnym remoncie (drenażu) wiele daje do życzenia (...). Drugą część zebrania i sprawozdań dotyczyła osiągnięć poszczególnych drużyn. Jak wiemy przerwa drużyn występuje z powodzeniem w lidze okręgowej i po rundzie jesiennej zajmuje wysokie 4 miejsce. Przed rundą wiosenną drużyna nie dokonała jakichś spektakularnych wzmocnień, natomiast drużynę opuścił Marek Kołek, który zasilił sąsiedni Rogów. Niestety na boisku nie zobaczymy także Tomasza Lamczyka, którego bardzo ciężka kontuzja wyeliminowała z drużyny. Niepokoi działaczy natomiast drużyna "B"-klasowa, która wymaga więcej uwagi ze strony trenera i Zarządu.

   Bardzo dobrymi wynikami pochwalić się mogą drużyny trampkarzy i juniorka Klubu, których prowadzi Grzegorz Folwarczny, co jest bardzo obiecującym prognostykiem dla przyszłości Klubu.

   Na Zebraniu przyjęto także rezygnację z członkostwa w Zarządzie Klubu v-ce prezesa Stanisława Molitora, Jerzego Lamczyka i Janusza Adamczyka. W ich miejsce wybrano: Henryka Dudka, Ryszarda Grzegoszczyka i Tomasza Lamczyka.
Funkcję gospodarza po wieloletniej pracy Antoniego Topisza przejął Stanisław Grzegoszczyk.

   Na koniec prezes Bogusław Konieczny raz jeszcze podziękował Jerzemu Lamczykowi, Antoniemu Topiszowi za ich pracę dla Klubu. Podziękował także wszystkim sponsorom Klubu, których wsparcie Klub bardzo sobie ceni. Szczególnie podziękowania Zarząd złożył na ręce prezesa Banku Spółdzielczego w Gorzycach. Zarząd postanowił także osobno podziękować Tomaszowi Lamczykowi, wieloletniemu zawodnikowi, które nastąpi oficjalnie w czasie jednego z meczów rundy wiosennej.
Kończąc zebranie prezes podziękował wszystkim zawodnikom, działaczom i członkom wspierającym Klubu za to co wspólnie robią dla gorzyckiego sportu.

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja periodyku "U Nas", Gorzyce Marzec 2003.