Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

XI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzycach

   


   12 styczeń to dzień, w którym cała Polska grała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Takie granie było także u nas, w Gorzycach w sali sportowej, gdzie mieścił się orkiestrowy sztab Rady Młodych Gminy Gorzyce. W tym roku graliśmy na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych i dzieci młodszych.

   Dobre Anioły (wolontariusze) fruwały nad nami już od 6 rano. Można ich było znaleźć pod każdym Kościołem na terenie naszej Gminy. Ubrani w granatowe koszulki, bardzo zziębnięci, ale z uśmiechami na twarzach "walczyli" o każdy grosik. Z ich puszek po całodniowej zbiórce wysypaliśmy ponad 9 tyś. zł. Wolontariusze aktywni byli już 10 stycznia, kiedy to przeprowadzono zbiórkę pieniędzy w szkołach na terenie naszej Gminy. Uzbierali tam ponad 1 tyś. zł. Nie zawiedli nas także podczas finałowego koncertu, a najbardziej wytrwały wolontariusz (Piotrek Szczypiorski) swoją puszkę oddał dopiero po otrzymaniu symbolicznej złotówki od ostatniego uczestnika imprezy.
Z finałowym koncertem ruszyliśmy o godz. 14.00 głośnym okrzykiem SIE MA!!! Program imprezy był bogaty i różnorodny, dlatego każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Był folklor regionalny, grecki i wietnamski, był kabaret "KURA", który bawił publiczność oraz piękny recital wokalny Marzeny Korzonek (półfinalistki IDOLA) i Dawida Koczy. Na scenie nie zabrakło także zespołu "DZIECIAKI", który działa pod patronatem Rady Młodych. Piosenki w wykonaniu zespołu "DZIECIAKI" rozruszały i rozśpiewały całą publiczność, bo kto z nas nie zna piosenek ARKI NOEGO. Oczywiście na orkiestrowej scenie nie zabrakło zespołów profesjonalnych. Jako pierwszy z nich zagrał zespół "NATURAL MISTIC", który gorącymi rytmami reggae roztańczył wszystkich. Z kolei Zespół "PATCHWORK" zagrał swoje najlepsze bluesowe kawałki.

  Bardzo emocjonująca okazała się licytacja złotych serduszek, gadżetów orkiestry, prac plastycznych oraz słodkich tortów. Jedno serduszko sprzedano za 160 zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia Kapliczki w Olzie, za które nabywca zapłacił 300 zł. Trzeba przyznać, że walka o niektóre licytowane przedmioty była naprawdę bardzo zawzięta. Do "orkiestrowego sejfu" po zakończeniu licytacji wpłynęło ponad 2,5 tyś. zł.
Kulminacyjnym punktem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzycach było Światełko do nieba. Punktualnie o godz. 20.00 niebo nad Gorzycami zabłysło pięknymi i kolorowymi petardami, a w dłoniach uczestników imprezy rozbłysły zimne ognie.
Dla zziębniętych i zgłodniałych nie zabrakło grochówki, kiełbasek, ciepłej kawy i herbaty, a także słodkiego kołacza i pączków.

   Impreza nie odbyłaby się bez ludzi o wielkim sercu. Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucili symboliczną złotówkę do puszek wolontariuszy. XI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzycach zakończyliśmy o godz. 22.00. Jednak liczenie pieniążków trwało do 5 nad ranem. Ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu łączna kwota, którą zebraliśmy podczas XI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyniosła 12.700 zł.

   Zdjęcia z finałowego koncertu można znaleźć na naszej stronie internetowej pod adresem: www.rada-mlodych.gorzyce.pl. My, czyli Rada Młodych Gminy Gorzyce obiecujemy, że postaramy się, aby w 2004 roku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzycach nie zabrakło.

   Składamy gorące podziękowania za pomocy i wsparcie przy organizacji XI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A byli to: Pani Wójt Gminy Gorzyce - mgr Krystyna Durczok, Urząd Gminy Gorzyce, Pan Bogusław Konieczny - prezes LKS "Czarni" Gorzyce, Klub LKS "Czarni" Gorzyce, Dyrektorzy i Nauczyciele Szkół Podstawowych i Gimnazjów na terenie Gminy (ze szczególna pomocą Szkoły Podstawowej w Gorzycach), Dyrektorzy i Pracownicy Gminnych Ośrodków Kultury, Świetlica w Bluszczowie z panią Ireną Bańczyk, Świetlica w Rogowie z panią Kamilą Kuznicjus, jednostki OSP z Gorzyc, Rogowa i Olzy oraz Wolontariusze. 


   Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Rodzicom, bo bez nich Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzycach by nie było. To nasi Rodzice wiedzą, ile pracy trzeba było włożyć, aby wszystko zorganizować. Oni akceptowali naszą nieobecność w domu i czasem wyręczali nas z naszych obowiązków domowych.

   Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy udzielili nam wsparcia rzeczowego i finansowego. A byli to: Urząd Gminy Gorzyce (p. Wójt Krystyna Durczok), Teresa i Jan Rduch, GS "SCh" Gorzyce (p. Jan Skóra), Bank Spółdzielczy w Gorzycach (prezes Grabiec), OPPiU "REMBUD" Wodzisław Śl., Dom Pomocy Spolecznej w Gorzyach, Piekarnia T&T p. Marcin Niejadlik, Piekarnia G.T. Sobala, Piekarnia Tomasz Szymiczek, Piekarnia Piotr Szweda, Piekarnia w Głożynach, Piekarnia Elżbieta Kasparek, Cukiernia p. Worka, Eryk Kałuża, Tadeusz Kaczyna, Janusz Zientek, Spółdzielnia Kółek Rolniczych Gorzyce (prezes zarządu p. Kazimierz Rybarz), Stanisław Kołoczek, Iwona i Leszek Adamczyk, Regina i Jerzy Chlebisz, Wiesława i Karol Janosz, Jolanta Psota, Stanisław Molitor, Dorota Grzegorczyk, Stefan Wowra, Agnieszka Kuznicius, Marcin Szczyrba, Jędrzej Białas, Józef Skoczeń, Państwo Oczadły, Grażyna Woch, Zbigniew Grześ - Firma "Art Form", Zbiegniew Kamczyk - Biuro Ochrony "Tygrys", Sylwia i Krzysztof Olszar, Józef Burszyk, Janina i Stefan Nawrt, Zbigniew Mura, Zespół "Łzy", Iwona Sedlaczek, Zbigniew Cybulski, Jan Krakówka, Urszula Styrnol, Państwo Drzyzga, Alojzy Nikiel.


Rada Młodych Gminy Gorzyce

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Luty 2003.