Strona główna

powrót
  
Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS
 
  Drużyna OSP z Gorzyc na II miejscu w powiecie
     
Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze

   Wielkim sukcesem mogą poszczycić się strażacy z Gorzyc, którzy na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych rozegranych w Wodzisławiu Śl. zajęli II miejsce.
Strażacy startowali w klasie "A" - czyli drużyny (mężczyźni) czynne w straży pożarnej. Siedmioosobowe drużyny startowały w sztafecie 7x50m oraz brały udział w ćwiczeniu (zadaniu) bojowym.

   Gorzyccy strażacy ulegli tylko Mistrzom Olimpijskim z Pszowa. Sukces strażaków z Gorzyc był niespodzianką ponieważ w zawodach gminnych drużyna z Gorzyc zajeła IV miejsce, toteż radość działaczy i druhów strażaków była podwójna. 
Miejsce, które zajęli strażacy z Gorzyc prowadzi drużynę do dalszych startów - czyli na szczeblu wojewódzkim.

   Jak powiedział prezes OSP Gorzyce - Piotr Folwarczny - długo nie mogłem w tę  bardzo dobrą wiadomość telefoniczną uwierzyć.  

   Odnotować należy także fakt, że w tych zawodach startowały także panie - drużyny kobiece. Jedną z czterech drużyn kobiecych startujących w klasie "C" była dziewczęca drużyna z Uchylska, która zajęła 4 miejsce, ale cieszyła się wielkim uznaniem wśród organizatorów i widzów.

   Miejsce OSP Gorzyce wśród najlepszych w powiecie świadczy bardzo dobrze o sprawności i organizacji tej jednostki i o tym, że w mundurach bojowych nie będą gorsi.

Now.(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja periodyku "U Nas", Gorzyce Październik 2003.