Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Piłkarskie gwiazdy w Rogowie

   


   Jak wygląda prywatne życie zawodowego piłkarza, co robić by zagrać w I lidze, czy popularność bywa kłopotliwa - to niektóre z pytań jakie padły w rogowskim Domu Sportu, podczas niecodziennego spotkania z piłkarskimi gwiazdami. 7 grudnia z inicjatywy trenera rogowskiej drużyny - Jana Adamczyka, na spotkanie z tutejszymi sympatykami piłki nożnej przyjechali: Marcin Malinowski i Jan Woś (Ruch Chorzów), Piotr Sowisz (Tłoki Gorzyce) i Mirosław Staniek (Przyszłość Rogów). Piłkarze ci mają za sobą występy w Odrze Wodzisław. Wszyscy oni byli też kiedyś podopiecznymi trenera Adamczyka. 

    Kibice, którzy przyszli na konferencję mogli poznać wiele aspektów świata piłki nożnej. Goście ze swadą opowiadali o tym, o czym niekoniecznie pisze się na co dzień w gazetach. I tak m.in. Jan Woś i Marcin Malinowski zdradzili czym się różnią się drużyny Odry i Ruchu, Piotr Sowisz opowiadał o swoim rocznym pobycie w Japonii, a Mirosław Staniek wspominał grę w czasach świetności Górnika Zabrze.
Wiele miejsca poświęcono temu, jak zachowanie kibiców na trybunach odbierają piłkarze. Mówiono też o tym, co należy zrobić, by wyeliminować chamstwo z piłkarskich stadionów. Zawodnicy wyznali, że wulgarne okrzyki ze strony pseudokibiców wpływają na nich deprymująco i nie mają nic wspólnego ze sportem. Podkreślali zarazem, że sami są tylko ludźmi i jest rzeczą naturalną, że nie zawsze mogą zagrać na najwyższym poziomie. 

   Poruszono też kwestię kiepskiej bazy organizacyjnej w polskich klubach. W tym wypadku szokujące wręcz była relacja Piotra Sowisza, który opisał jak doskonałe warunki do uprawiania piłki nożnej panują w Japonii.  Pytania padały również w stronę trenera Adamczyka, który m.in. szczegółowo wyjaśniał jakie atuty powinien posiadać młody adept piłki nożnej, by kiedyś mógł zagrać na poziomie I ligi. 
Na zakończenie prezes Przyszłości - Tadeusz Skatuła wręczył gościom pamiątkowe puchary pochodzące z kolekcji odbywających się w Rogowie Gwarków.

   Miłą atmosferę spotkania zmącił fakt, że swoją nieobecnością zawiedli młodzi rogowscy piłkarze i kibice (mimo szerokiego rozpropagowania imprezy), bo to przede wszystkim do nich konferencja była adresowana.


Wacław Wrana

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Styczeń 2003.