Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Nowy radiowóz dla policjantów z Rogowa

   


   3 grudnia w Urzędzie Gminy w Gorzycach odbyło się przekazanie nowego samochodu przeznaczonego do użytku przez jednostkę policji w Rogowach. W spotkaniu udział wzięli Wójtowie Gmin, które partycypowały w kosztach zakupu samochodu: z Gorzyc - Krystyna Durczok, z Godowa - Józef Pękała, Lubomię reprezentowała tamtejsza v-ce wójt - Maria Fibic, przedstawiciele Policji: podinspektor Andrzej Wujec - komendant Komisariatu Gorzyce z siedzibą w Rogowie, mł. inspektor - Wiesław Byzdra i nkm Ernestyn Bongier, a także: przewodniczący Rady Gminy Gorzyce - Stanisław Sitek, skarbnik tej gminy - Bernadeta Grzegorzek oraz Sekretarz - Maria Władarz.

   Nowy zakup dla Komisariatu Gorzyce to Dewoo Lanos przystosowany do udziału w akcjach policyjnych, ma więc m.in. wzmocniony silnik, a w środku szybę izolującą "pasażerów" od kierowcy.

   "Dotychczas do naszej dyspozycji mieliśmy dwa samochody marki "POLONEZ" z czego jeden jest już zamortyzowany. Ten zakup więc był już konieczny" - mówi podinspektor Andrzej Wujec z Komisariatu Gorzyce. Całkowity koszt samochodu dla Komisariatu Gorzyce,to 36.600 zł z czego 16.600 zł przekazały Gminy: Gorzyce, Lubomia i Godów, którym ten samochód pośrednio będzie służył. 20.000 zł wpłynęło z Komendy Głównej Policji w Warszawie. 

   Komisariat Gorzyce swoim zasięgiem obejmuje tereny tych trzech gmin, obszar ten stanowi 51% powierzchni Powiatu Wodzisławskiego, mieszka na nim ok. 40 tys. mieszkańców.


Bib.k


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Styczeń 2003.