Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

W Osinach. Kościół naszą wizytówką.

   


"Praca fizyczna, to najbardziej naturalny i skuteczny środek duchowego uzdrowienia człowieka" czytamy w rozmyślaniach "Być człowiekiem" Phila Bosmansa.

 
Mimo iż może niewielu w Osinach zna tego autora, to jego myśli znajdują zastosowanie w tej małej społeczności, co bardzo cieszy. A wszystko to za sprawą tutejszego ks. proboszcza Grzegorza Gwoździa, który od chwili swego przybycia do naszej parafii dał się poznać jako znakomity duszpasterz, gospodarz i  administrator.

Sam będąc skromnym człowiekiem, potrafił przy ogromnym zaangażowaniu Rady Parafialnej i oczywiście większości parafian dokonać w ciągu niecałych dwóch lat zdumiewających inwestycji w tej chyba najmniejszej parafii dekanatu gorzyckiego, a mianowicie:
 
- przeprowadzono generalny remont probostwa i domu katechetycznego,
- położono nowe termoutwardzalne pokrycie dachu kościoła,
- pomalowano wieżę kościoła oraz zabudowano barierki ochronne przed kościołem,
- wymieniono wszystkie okna w kościele - część okien jest stylizowana na witraże, wykonawcą i częściowym sponsorem jest pan S. Molitor,
- zostały odnowione i pokryte tapicerka wszystkie krzesła na chórze i w kościele,
- położono ochronę na ogrzewanie, które częściowo ma zabezpieczać przed kurzem,
- wymieniono i zmodernizowano całe nagłośnienie kościoła,
- umeblowane zostały zakrystie kościelne,
- w końcu roku został cały kościół przepięknie wymalowany, co było największą i najdroższą inwestycją, częściowym sponsorem okazał się główny wykonawca H. Potysz.


Jak już wspomniałam, wszystkie te inwestycje byłyby niemożliwe gdyby nie zaangażowanie, poświęcenie i ofiary parafian. Przytoczę jeszcze jedną z myśli Phila Bosmansa "Skromni ludzie - to cudowni ludzie! Od nich tchnienie miłości idzie na cały świat, oni są prawdziwymi oazami na pustyni współczesnego świata i gwiazdami w nocy zła, która nas otacza". Należałoby sobie życzyć aby wszyscy ludzie w naszej parafii pozostali skromnymi i świecili jak owe gwiazdy nie tylko w Osinach. Przed nami jeszcze dużo pracy i celi do osiągnięcia więc miejmy nadzieję, iż zapał i zaangażowanie nie ostygnie, a wręcz przeciwnie jeszcze wzrośnie, czego sobie i wszystkim nie tylko w Osinach życzę, gdyż jak mówi mój ulubiony autor "wszyscy siedzimy w tej samej łodzi. Trzeba nam więc razem płynąć".

Cz. Z.

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Styczeń 2003.