Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Australijczyk z Gorzyc w redakcji "U Nas"

   


   Ta sympatyczna para to Nhi Mai Vuong i Marek Wawrzyczny. Oboje mieszkają w Australii. Odwiedzili redakcję "U Nas" przy okazji swojego pobytu w Polsce. BMarek Wawrzyczny mieszkał kiedyś w Gorzycach - wszyscy przecież znamy panią Marylę Wawrzyczny, mamę Marka, która przez wiele lat była przedszkolanką w tutejszym PP. 14 lat temu rodzina Wawrzycznych podjęła bardzo ważną decyzję życiową - postanowili wyemigrować z kraju. Perspektywy nie były wtedy nie dobrze się zapowiadały. "Rodzice chcieli nam - dzieciom - dać szansę - wolność słowa i czynu" - mówi Marek, najstarszy syn Wawrzycznych. Najpierw przez rok mieszkali w Austrii, a po roku dostali wizę do Australii. "To była trudna decyzja, gdyż z momentem wyjazdu z Austrii nastąpił przełom w Polsce. Postanowiliśmy jednak wyjechać". Nie żałują. 

   Dziś Marek - inżynier informatyki - pracuje, ma dziewczynę i dobrą wizję na przyszłość. Jego brat Piotrek jest inżynierem mechaniki, a Tomek jeszcze się uczy. Ojciec pracuje.

   Sydney - metropolia. Tam właśnie mieszkają. Boże Narodzenie - jak najbardziej! - Obchodzą po Polsku, w 30o upale. Na spacery, tak jak my do lasu, uwielbiają chodzić do buszu. Z plaży jednak nie korzystają zbyt wiele, bo temperatura jest bardzo wysoka, a to jest męczące. Rodzice Marka mają kilku polskich znajomych, którzy podobnie jak oni zamieszkali w Australii.
 
   Marek był w Polsce po raz pierwszy od swojego wyjazdu na stałe do Australii. Zabrał ze sobą Nhi Mai - swoją dziewczynę, by pokazać jej uroki Polski.
"U Nas" czytają, a jakże - za pośrednictwem wujka - Bogusława Kniszki z Turzy Śl. 
Życzymy całej rodzinie Wawrzycznych wszelkiej pomyślności na cały nadchodzący rok. Do zobaczenia znów!


Bib.

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Styczeń 2003.