Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Otwarcie „Minimarketu” w Bełsznicy
„Minimarket 5” na piątkę!

   

  Z godną najwyższego podziwu konsekwencją Zarząd Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” Gorzyce realizuje kolejne zadania programu modernizacji i unowocześniania swoich placówek handlowych.


   30 maja b.r. nastąpiło uroczyste otwarcie kolejnej zmodernizowanej placówki handlowej zarządzanej przez gorzycką GS – „Minimarketu 5” w Bełsznicy.
Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Gorzyce Krystyna Durczok, przedstawiciele Banku Śląskiego, zaprzyjaźnionych i współpracujących z gorzycką spółdzielnią spółdzielń lokalnych – SKR, OSM.


   Najliczniej reprezentowani byli producenci oraz dostawcy towarów. Nawet ci z najdalszych zakątków Polski – Bydgoszczy, Słupska, Torunia. Gości przywitał prezes Spółdzielni „SCh” w Gorzycach Jan Skóra, a tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonała Wójt Gminy Gorzyce Krystyna Durczok. Jak zwykle w takich przypadkach degustacja i sprzedaż wybranych towarów po promocyjnych cenach zgromadziła sporą grupę mieszkańców Bełsznicy. Zarówno goście jak i mieszkańcy z widoczną przyjemnością i nieukrywaną ciekawością „ruszyli” na zakupy. „Minimarket 5” nie dysponuje za dużą powierzchnią. Tym większa zasługa aranżujących na niej układ stoisk i wyposażenie w regały i lady. Znalazło się tutaj wszystko co niezbędne w minimarkecie, placówce o standardzie mini. Wszyscy chwalili asortyment zgromadzonych towarów i estetykę ekspozycji. Prezes Jan Skóra deklarował „każdy towar o każdej porze”, a personel sklepu – życzliwą i fachową obsługę.


   Zaproszeni goście gratulowali Zarządowi Spółdzielni, Radzie Nadzorczej oraz Prezesowi odwagi w podejmowaniu decyzji, znakomitej znajomości potrzeb rynku, konsekwencji w realizacji zamierzeń, umiejętności negocjacyjnych i rozważnej taktyki inwestycyjnej. Te cechy organów zarządzających Spółdzielnią oraz powtarzany przez ostatnich kilka lat dodatni bilans roczny i płynność płatnicza stawiają ją na pierwszej pozycji w rejonie i w czołówce krajowej.


   Plany na najbliższą przyszłość? Modernizacja kolejnej placówki handlowej, tym razem w Gorzyczkach. Termin realizacji? Mieszkańcy Gorzyczek cieszyliby się zapewne, gdyby nastąpiło to we wrześniu. Są organizatorami tegorocznych Dożynek Gminnych (22 września). Nowoczesna placówka handlowa poprawiłaby wizerunek sołectwa. Prezes Spółdzielni Jan Skóra zapytany o ten termin nie potwierdził go, ale też ... nie zaprzeczył, że być może jest realny.


Pewne jest, że modernizacja spółdzielczej placówki w Gorzyczkach znalazła się w planie. Znając dotychczasową konsekwencję Zarządu GS „SCh” w realizacji podobnych planów, uruchomienie marketu w tym sołectwie nastąpi w nieodległej przyszłości.


Krystyna Okoń

 
 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Lipiec 2002.