Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Bibianna Dawid – redaktor techniczny „U Nas” o Gimnazjum w Gorzycach

   

Jak jest promowane Gimnazjum w Gorzycach na łamach „U Nas”?
Promowanie gorzyckiego Gimnazjum zajmuje czasami szpalty „U Nas”. Nie jest to może ich duża część, ale zdarzają się miesiące, w których wydarzenia gimnazjalne są szeroko opisane. O gorzyckim Gimnazjum piszą głównie jego nauczyciele, miłym zaskoczeniem był ostatni (numer majowy) artykuł Waszego kolegi - Andrzeja Ulążki. Redakcja „U Nas” również w miarę możliwości korzysta z zaproszeń na imprezy organizowane przez gorzyckie Gimnazjum. Wielkim szacunkiem darzymy konkurs „To moja Ziemia”.
Dziewczyny, zachęcamy do współpracy!

Jaki jest największy sukces uczniów tego gimnazjum?
Szczerze powiem, że nie jestem w stanie pamiętać wszystkich osiągnięć. Ale w pamięci utkwiło mi wyróżnienie Ani Tatarczyk na skalę kraju w konkursie matematycznym. Ale o tym nie pisano, o tym sukcesie powiedzieli mi uczniowie Waszego Gimnazjum. 
Sukcesem niewątpliwie było powstanie wspaniałego zespołu teatralnego „Fridy”, który parokrotnie zaprezentował się na forum gminnym. Jednak teraz jakoś dziewczęta „ucichły”, a szkoda. No i Marek Bugla, podobno również odniósł sukces w olimpiadzie biologicznej. To są wielkie sukcesy!

Co można by zrobić dla lepszej promocji uczniów tego gimnazjum?
Uważam, że promować uczniów można na wiele sposobów, np. jeżeli uczeń jest chłonny wiedzy trzeba zachęcać go do brania udziału w konkursach, olimpiadach – ta forma promuje nie tyko ucznia indywidualnie, ale również całą szkołę. Albo, korzystać z możliwości promowania uczniów na łamach lokalnej lub regionalnej prasy. Wiemy przecież, że siła mediów jest ogromna. Z obserwacji stwierdzam, że ciekawą promocję stanowią również zespoły artystyczne złożone z uczniów, które przedstawiają swój program na różnych przeglądach, plebiscytach. Efektowny występ pozostaje w pamięci i potem się mówi w środowiskach, że np. ”Fridy” z gorzyckiego gimnazjum były fantastyczne!”.

Jak pani ocenia gimnazjum w Gorzycach na tle innych gimnazjów naszej gminy?
Jest ciekawie. Zespół kolektywny. Z inicjatywą. Przychylna uczniom pani Dyrektor, a to ważne. Sam budynek również, mimo że jest budynkiem starym wygląda ładnie, kolorowo i czysto. To zależy od dyrekcji i nauczycieli. Gorzyce „trafiły” świetnie.

Czy często gazeta „U Nas” wydaje artykuły o Gimnazjum w Gorzycach i o jego uczniach?
Nie rzadko. Redakcja wydaje wszystkie artykuły, które dostarczają nauczyciele i uczniowie szkół i gimnazjów naszej gminy.  Tutaj można wrócić do treści odpowiedzi na pierwsze pytanie. Ze swej strony sprawujemy patronat medialny nad konkursem „To moja Ziemia” i z uczestniczymy w spotkaniach, o których jesteśmy poinformowani.

Czy łatwo współpracuje się z gronem pedagogicznym i uczniami tego gimnazjum?
Współpraca toczy się w dobrym klimacie i bezproblemowo. Zarówno z gronem pedagogicznym jak i z uczniami.


Dziękuję. 

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Czerwiec 2002.