Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Słowo naczelnego

   

Wszystkie stworzenia przez swoje posłannictwo i swój cel przyczyniają się w takiej mierze do piękności wszechświata, że nawet rażące szczegóły łączą się w harmonijną całość, gdy patrzymy z ogólnego punktu widzenia”. - Św. Augustyn.

Nadszedł miesiąc ciepły, ukwiecony, wesoły i pełen zieleni, w którym przyroda, chyba najpełniej pokazuje piękno swojej natury. Wzmaga to nasz entuzjazm do życia i wszelkiego działania.

„Człowiek nawet w najpiękniejszych snach nigdy nie mógł znaleźć nic lepszego od przyrody”. Ralph Emerson.

To dobre, bo w najbliższą sobotę - 25 maja – będziemy mogli pokazać na co nas (wszystkich przebywających na terenie Gminy Gorzyce) stać.

Odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Młodzi – zrzeszeni w Radzie Młodych – pokazali 2 maja, że mogą coś razem zrobić – sam fakt spontanicznie wyzwolonej energii do działania jest wielce obiecujący (vide: „Wielki Festyn Rady Młodych).

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się drugie Dni Gminy Gorzyce. Imprez towarzyszących jest wiele – myślę jednak, że nie nadmiar. Przesytu nie będzie, bo w każdym sołectwie będzie coś!

Relacje z konkursów, przedstawień, turniejów np.: „Europa nasz wspólny dom”, „Rogowska Szkoła Podstawowa bliżej Europy”, „Po raz piąty!”, „Na Śląską nutę”, „Żywot  Ślonzoka poczciwego”, „Śląskie śpiewanie”, „Ratujmy matkę Ziemię”, dają dowód, że oprócz egzaminów i poprawiania końcowych ocen dzieje się coś, co zdecydowanie wpływa na rozwój osobowości i wyobraźni tego najmłodszego człowieka, funkcjonującego w jakimś wymiarze, w życiu publicznym.

Stowarzyszenie „PIR” Gminy Gorzyce razem z Agencją Aktywnej Granicy doprowadziło do zrealizowania Trasy Rowerowej oznaczonej nr 316Y.

Trasa o długości 52 km prowadzi po ciekawych i atrakcyjnych zakątkach powiatu wodzisławskiego. Przedsięwzięcie, jak na aktualnie trudne czasy, stało się dużym wyzwaniem, które dzięki aktywności wobec turystyki i rekreacji oraz uporowi pomysłodawców zostało zakończone i oddane w czasie, kiedy nawet i wspaniała pogoda zaprasza do skorzystanie  z trasy 316Y.

„Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się dlań wtedy, gdy zapominając zacznie żyć dla bliźnich”. - Mikołaj Gogoc 

Stanisław Sitek

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Maj 2002.