Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Omnibus 2002 - w rogowskim gimnazjum

   

Po raz piąty!

Aż nie chce się wierzyć, że rogowski ,,Omnibus" ma już pięć lat. Ten międzyszkolny konkurs- zabawa związany najpierew z rogowską podstawówką, a teraz z tamtejszym gimnazjum cieszy się ciągle niezaprzeczalnym zainteresowaniem. Każda nowa edycja ,,Omnibusa" oznacza ożywienie inwencji i wyzwolenie energii organizatorów, a akces do uczestnictwa w nim- nowe pomysły na interesujące prezentacje startujących drużyn. W tedorocznym ,,Omnibusie" uczestniczyły cztery dwuosobowe drużyny reprezentujące gimnazja w:

- Czyżowicach (Martyna Kuźnik, Maria Wiecha)

- Gorzycach (Marek Bugla, Wojciech Hanuszkiewicz)

- Rogowie (Marta Kuznicjus, Michał Marcol)

- Turzy Śl. (Elżbieta Cogiel, Dorota Lach)

Swój ,,omnibusowy" staż mają także ci sami od pięciu lat członkowie konkursowej komisji:Urszula Balcerkowska, Barbara Błędowska, Ryszard Nielaba, Krystyna Okoń(przewodn.) i Gerard Szczyrba.

Motorem przedsięwzięcia niezmiennie od pięciu lat jest dyrektor Halina Zbroja wspierana przez Joannę Styrnol (też od 5.lat) i grono pedagów swojej szkoły - Beatę Bugla (oprawa muzyczna), Karinę Lupa (scenografia), Krystynę Doroszko w tej edycji ,,Omnibusa).

Konkursowe zmagania jak co roku rozpoczęła prezentacja drużyn.

Gimnazjum w Czyżowicach reprezentowane były tym razem przez 2 ,,Odlotowe mole książkowe". Drużyna z Gorzyc przedstawiła siępiękną gwarą, jako ,,synki comajądobre mniemanie o sobie". W drużynie z Rogowa wystąpił ,,Ramzes z Egiptu" oraz ,,szałowo- odlotowy Lucyferek" w wydaniu dziewczęcym.

Czwartą drużyną uczestbniczącą w tegorocznym ,,Omnibusie" były ,,Pszczółki z turskiej szkółki". Drużyny przedstawiały się kolejno mniej lub bardziej humorystycznymi, zawsze własnymi tekstami wierszowanymi. Oryginalne rymowanki, także rapowane towarzyszyły drużynom kibiców. Rzut do celu, układanie tekstu na podstawie historyjki obrazkowej, przenoszenie z miejsca na miejsce za pomocą słomki papierowych krążków, obieranie ziemniaka na najdłuższą obierzynę, układanie zdania z wyrazów rozpoczynających się od tej samej litery (wylosowanej!), zabawa logiczna z patyczkami, rozpoznawanie ziół i nasion po zapachu, dotyku, układanie tekstu na reklamę wylosowanego przedmiotu (wałek, osełka, kołek rozporowy, ,,kula ze sznura") - to podstawowe konkurencje w których zmagali się uczestnicy tegorocznego ,,Omnibusa". Musieli się przy tym wykazać nie tylko sprawnością manualną czy fizyczną, ale przede wszystkim umysłową, logiczną. Najlepsi tym razem okazali się gimnazjaliści z Gorzyc(24pkt), tuż za nimi Czyżowianie (21pkt). Na czwartym miejscu sklasyfikowano drużynę gimnazjalistów z Turzy Śl.(17pkt).Uczestnicy ,,Omnibusa " otrzymali nagrody książkowe iokolicznościowe dyplomy. Dyplomami specjalnymi uhonorowano też  opiekunów poszczególnych drużyn: EwelinęSolich z Czyżowic, Beatę Bugla z Rogowa i Iwonę Mrozek z Turzy Śl.

Dyrektor Halina Zbroja zamykając ,,omnibusowe" zmagania podziękowała współorganizatorom za pomoc, darczyńcom (Dorocie Grzegorzek, p.p. Szymiczkom, Radzie Rodziców) za spnsoring, uczestnikom konkursu za stworzenie wspaniałej atmosfery sportowejmrywalizacji. Szczególne podziękowanie złożyła na ręce patronującej ,,Omnibusowi" od początku jego istnienia -Krystynie Durczok- Wójtowi Gminy, która mimo natłoku zajęć w Urzędzie znalazła czas na złożenie króciutkiej wizyty organizatorom i uczestnikom jubileuszowego ,,Omnibusa".

Krystyna Okoń 

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Maj 2002.