Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Gminna Amatorska Liga Siatkówki w Gorzycach

   


Pod patronatem Stowarzyszenia Promocji Integracji i Rozwoju Gminy Gorzyce rozpoczęła rozgrywki Gminna Amatorska Liga Siatkówki . Do rozgrywek zostało zgłoszonych aż dziewięć drużyn , lecz przystąpiło do gry siedem następujących zespołów : Błękitne Byki Rogów , Bluszczów , Kolesie Gorzyce , Forest Olza , Mostostal Osiny , Strzelec Gorzyczki , Wuefiści Gorzyce. Na spotkaniu przedstawicieli drużyn omówiono przygotowany wcześniej regulamin rozgrywek oraz dokonano podziału na grupy , w spotkaniu uczestniczył sędzia główny mgr Jan Widenka . 
W grupie I grały : „Błękitne Byki” Rogów , „Bluszczów” , „Kolesie” Gorzyce .
W grupie II grały : „Strzelec” Gorzyczki , „Wuefiści”Gorzyce
W grupie III grały: „Forest”Olza , „ Mostostal” Osiny 

Drużyny rozgrywały w fazie wstępnej po dwa mecze[mecz i rewanż] , zwycięzcy z grup awansowali do finału . Z grupy I awans wywalczyli „Kolesie” , z grupy II „Strzelec” ,
Z grupy III „Forest” Olza .Mecze były bardzo zacięte i wywalczenie awansu do finału kosztowało każdą z drużyn sporo wysiłku .A oto składy drużyn : „Błękitne Byki” 
Matuszek Florian – kapitan , Koczy Damian , Klimek Lucjan , Rudzki Janusz , Hładki Michał ,Rybarz Andrzej , Rozy Rainhold .
„Kolesie” Krystian Swoboda – kapitan , Patryk Swoboda , Stanisław Molitor , Krystian Maciończyk , Edward Macura , Jacek Madejski , Grzegorz Dąbek , Damian Dąbek , Gerard Morawiec , Stanisław Greiner .
„Bluszczów”
„Strzelec” Maciej Oleksy – kapitan , Stanisław Wujec , Łukasz Kościelny , Artur Adamczyk , Marek Oleksy , Bogdan Zientek , Jacek Tomala , Robert Tomala , Krzysztof Małek .
„Forest” Antoni Pieczka – kapitan , Paweł Płonka , Krzysztof Brodowski , Leszek Turkiewicz , Piotr Ciuraj , Michał Mrozek , Roman Ligus .
„Mostostal” Krzysztof Świerczek – kapitan , Bartłomiej Molitor , Łukasz Matuszek , Dawid Suchanek , Janusz Szczęsny , Andrzej Skatuła , Jarosław Klyszcz , Kazimierz Wacławczyk .
„Wuefiści” Grzegorz Folwarczny – kapitan , Barbara Wuwer , Agata Malczyk , Joanna Rzeszutek , Joanna Kaproń , Arkadiusz Bogdanowicz , Krzysztof Wojewódzki , Ireneusz Gęsicki , Tymoteusz Sosulski , Leszek Krakowczyk .
W spotkaniach barażowych o awans do finału walczyły „Błękitne Byki” , „Mostostal” oraz „Wuefiści”. Rywalizacja była bardzo zacięta , mecze były wyrównane , a drużyny dawały z siebie wszystko aby wywalczyć awans do finału .Ostatecznie awans do finału wywalczyli nauczyciele występujący pod nazwą „Wuefiści” którzy w decydującym meczu pokonali najmłodszą drużynę rozgrywek „Mostostal”. 
W następnym numerze przedstawimy wyniki finału rozgrywanego w Bluszczowie .


Krzysztof Małek

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Maj 2002.