Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Budowa Domu Przedpogrzebowego w Rogowie zakończona

   


24 kwietnia b.r. o godz. 11.00 w sołectwie Rogów oddano do użytku Dom Przedpogrzebowy, który znajduje się w sąsiedztwie tamtejszego cmentarza komunalnego. Przygotowania do jego budowy rozpoczęto po oddaniu do użytku nowego cmentarza, miało to miejsce w listopadzie 1997 roku. Budynek całkowicie sfinansowany został z budżetu Gminy Gorzyce.

Dzisiaj już jest w pełni funkcjonalny. W obiekcie o powierzchni użytkowej 271,8 m kw na parterze znajduje się sala obrzędowa o powierzchni użytkowej 124,5 m kw, w przyziemie o powierzchni 147 m kw zagospodarowano pomieszczeniem administracyjnym, ekspedycją, holem, komorami chłodniczymi, sanitariatami, szatnią dla obsługi. Kubatura obiektu to 1.055 m³.

Roboty ziemne pod budynek rozpoczęto we wrześni 1999 roku, i do tych prac w trybie przetargu została wybrana firma PRB SA Rybnik. W kwietniu 2000 roku został ukończony stan surowy zamknięty. W sierpniu 2001 roku rozpoczęto wykonywanie instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych.

Roboty wykończeniowe prowadziła firma REMONT-EX Rybnik, która w końcu grudnia 2001 r. przekazała obiekt inwestorowi. Poza podstawowymi mediami obiekt wyposażony jest w: ogrzewanie elektryczne, komory chłodnicze na przechowywanie zwłok, podest ruchomy do podnoszenia trumny z poziomu przyziemia do sali obrzędowej. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 787.700 zł.

Wykonawcami robót oraz wyposażenia Domu Pogrzebowego w Rogowie były firmy z: Rybnika (prace budowlane), Wodzisławia Śl. (instalacje elektryczne, wod. kan, chodniki i dojazdy), Bydgoszczy (komory chłodnicze) i Raciborza (podest ruchomy). Całość prac nadzorował inspektor d/s inwestycji przy Urzędzie Gminy w Gorzycach – Rafał Płaczek.

Bibianna Dawid

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Maj 2002.