Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Program Sportowego Turnieju Miast i Gmin
25.05.2002 r.

   


CZYŻOWICE
Wiejski Dom Kultury:
MIEJSCE: MUSZLA KONCERTOWA (FESTYN ŚRODOWISKOWY)
Godz. 13.00 - rozgrywki gry w dwa ognie,
Godz. 13.30 - rozgrywki gry w badmingtona,
Godz. 14.00 - rozgrywki w tenisa stołowego,
Godz. 15.00 - III Bieg o puchar dyrektora WDK Czyżowice,
Godz. 15.30 - zabawy dla dzieci młodszych - rysowanie kredą,
Godz. 16.00 - rozgrywki gry w siatkówkę, dla dzieci,
Godz. 16.30 - aerobik dla wszystkich (KGW Czyżowice),
Godz. 17.00 - losowanie nagród,
Godz. 20.00 - dyskoteka młodzieżowa,
Godz. 20.00 - zabawa taneczna na wolnym powietrzu z udziałem zespołu muzycznego
Komitet organizacyjny: Marian Jureczka - sołtys wsi Czyżowice - przewodniczący, Izabela Borecka - radna wsi Czyżowice, Irena Stefek - dyrektor WDK Czyżowice, Maria Kmiecik - instruktor WDK Czyżowice, Czesława Sobik - dyrektor SP Czyżowice, Stefania Rodak - dyrektor Gimnazjum Czyżowice, Helena Mucha - przewodnicząca KGW Czyżowice.


ODRA
MIEJSCE: BOISKO SPORTOWE, A W RAZIE NIEPOGODY - ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
8.00-13.00 - zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży gminy Gorzyce (miejsce "Rybaczówka),
15.00 - 17.00 - mecze piłki nożnej młodzików,
15.00-19.00 - Turniej Tenisa Stołowego,
15.00-19.00 - Turniej Siatkarski,
17.00 - mecz piłki nożnej "Żonaci kontra kawalerowie (rewanż)",
17.00 - przełaj rowerowy wokół stawów w Odrze,
18.00 - gimnastyka rodzinna (bieg przełajowy, mecz w "Dwa ognie", przeciąganie liny),
20.00 - ognisko dla wszystkich uczestników z pieczeniem kiełbasy i losowanie nagród.
Komitet organizacyjny: Rafael Tomala, Ewa Mika, Zbigniew Oślizło, Paweł Wosicki, Krystyna Świderska, Janusz Węgrzyk.


BEŁSZNICA
MIEJSCE: BUDYNEK OSP BEŁSZNICA 
12.00 - uroczyste otwarcie Turnieju, pokazy strażackie oraz Otwarty Turniej Tenisa Stołowego,
12.00 - Gwiaździsty Rajd Rowerowy z metą w Gorzyczkach,
13.30 - sport na wesoło dla wszystkich,
15.30 - Sołecki Rajd Rowerowy (ul. Czyżowicką w kierunku sołectwa Osiny),
16.30 - nauka jazdy konnej,
18.00 - mecze piłki nożnej na "dzikich" boiskach (drużyny mieszane),
19.30 - losowanie nagród,
20.30 - pieczenie kiełbasy,
21.00 - dyskoteka dla wszystkich.
Komitet organizacyjny: Florian Stwiertnia - przewodniczący, Jan Suchy, Ryszard Kuznicjus, Marian Fojcik, Andrzej Klon, Dorota Margiciok.


GORZYCE
MIEJSCE: GIMNAZJUM GORZYCE
9.00 - uroczysty apel na boisku szkolnym - przedstawienie osiągnięć sportowych,
9.30 - bieg uliczny ulicami: Stawową, Raciborską, Bogumińską (dziewczęta i chłopcy),
10.00 - mecz w piłkę siatkową - "Nauczyciele kontra Uczniowie" - sala gimnastyczna,
10.45 - piłka siatkowa plażowa - boisko obok sali gimnastycznej (drużyny mieszane po 2 osoby), piłka nozna 5-cio osobowa - boisko asfaltowe (drużyny mieszane), piłka koszykowa - boisko do kosza (drużyny mieszane), jazda sprawnościowa na rolkach (wszyscy chętni),
11.30 - zawody w pchnięciu kulą, parking obok sali gimnastycznej (wszyscy chętni), skok w dal (wszyscy chętni), aerobik na świeżym powietrzu,
12.00 - zakończenie.


MIEJSCE: DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
10.00 - Turniej Piłki Siatkowej na boisku przy DPS-ie pomiędzy pracownikami DPS Gorzyce a pracownikami WOLO (w razie braku pogody Turniej odbędzie się na sali WOLO)
- Turniej Piłki Nożnej - DPS Gorzyce - pracownicy,
- Rajd Rowerowy - DPS Gorzyce - pracownicy,
- Gminny Turniej Szachowy - odpowiedzialny mieszkaniec DPS Gorzyce pan Franciszek Filiński,
- imprezy rekreacyjne, plenerowe,
- wybory "Człowieka roku".


MIEJSCE: BOISKO I SALA GIMNASTYCZNA LKS GORZYCE
14.00-16.00 - mecze trampkarzy,
16.00 - Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Gorzyc,
16.00 - rodzinne zawody wędkarskie Klubu Wędkarskiego przy OSP Gorzyce (stawy Olza),
16.00 - mecze: dwa ognie i siatkówki plażowej - KGW kontra Chór Kościelny i instruktorzy WDK,
17.30 - gry i zabawy na płycie boiska, rzuty piłka do celu, turniej badmintona, przeciąganie liny, biegi sprinterskie, aerobik dla wszystkich,
19.00 - mecz oldbojów,
19.00 - losowanie nagród,
20.00 - ognisko z pieczeniem kiełbasek. Rozpoczęcie zabawy tanecznej przy zespole muzycznym.
Komitet organizacyjny: Piotr Folwarczny (sołtys) - przewodniczący, Bogusław Konieczny - LKS "Czarni" Gorzyce, Magdalena Paloc - dyrektor WDK Gorzyce, Bogusława Sochacka - dyrektor Gimnazjum Gorzyce, Bronisława Błatoń - dyrektor SP Gorzyce, Krystyna Adamczyk - przewodnicząca KGW Gorzyce, Henryk Wycisk - przewodniczący PZERiIn - koło Gorzyce, Bogdan Ganita - OSP Gorzyce.


KOLONIA FRYDERYK
MIEJSCE: PLAC PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W GORZYCACH
9.00 - gry i zabawy połączone z rozgrywkami sportowymi dla uczniów szkolnych: rozbicie biwaku, uroczysty apel olimpijski z zapaleniem znicza i wywieszenie flagi, Turniej Piłki Nożnej o puchar radnego Kol. Fryderyk, jazda w siodle, zjeżdżalnia i trampolina,
12.00 - spotkanie z zaprzyjaźnionymi zakładami pracy i aerobik dla wszystkich,
12.30 - "olimpijska" grochówka,
13.30 - inauguracja rozgrywek sportowych dla dużych i małych: Turniej Tenisa Stołowego, Turniej Siatkarski o puchar radnego powiatowego, Turniej Piłki Nożnej o puchar radnego Kol. Fryderyk, potyczki rodzinne w grach zespołowych, rajd rowerowy ulicami Kol. Fryderyk,
17.30 - losowanie nagród,
18.00 - zabawy przy ognisku. Podsumowanie rozgrywek i rozdanie dyplomów.
20.00 - zabawa dla wszystkich z zespołem muzycznym.
Komitet organizacyjny: Stanisław Maj - przewodniczący, Teresa Kluczka, Czesław Zielonka, Krystian Langer, Czesław Lankocz.


OLZA
MIEJSCE: SZKOŁA PODSTAWOWA
9.00 - 13.00 - aerobik - gimnastyka ogólna, zawody indywidualne w różnych dyscyplinach sportowych, mecz piłki nożnej "uczniowie - rodzice", apel, podsumowanie wyników.


MIEJSCE: WIEJSKI DOM KULTURY
14.00 - 17.00 - gry i zabawy sportowe na polu biwakowym, (org. WDK i KGW Olza),
15.00 - 16.30 - rajd rowerowy dla dzieci Olza - Uchylsko - Olza, (org. WDK i KGW Olza),
18.30 - losowanie nagród dla uczestników, (org. WDK i KGW Olza),


MIEJSCE: PARK WIEJSKI
17.30 - 18.30 - konkurs sprawnościowy z użyciem sprzętu p. pożarowego połączony z pokazem sprzętu, (org. OSP Olza),


MIEJSCE: BOISKO SPORTOWE
15.00 - 17.00 - mecz piłki nożnej "żonaci - kawalerowie", (org. KS "Olszynka")


MIEJSCE: ROZLEWISKA W OLZIE
12.00 - 16.00 - Rodzinne Zawody Wędkarskie, (org. Koło Wędkarskie Olza).
Komitet organizacyjny: Józef Kopystyński - sołtys, Edyta Cogiel - dyrektor SP w Olzie, Jadwiga Sitek - dyrektor WDK Olza, Maria Kuczera - KGW Olza, Jan Seman - OSP Olza, Leon Morawiec - KS "Olszynka".


TURZA ŚL.
MIEJSCE: SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM W TURZY ŚL.
8.00 - 10.00 - zajęcia sportowe dla klas I-III,
10.00 - 13.00 - zajęcia sportowe gimnazjalistów,
15.30 - 17.00 - turniej mam uczniów SP i Gimnazjum,


MIEJSCE: BOISKO I SALA LKS
8.00-10.00 - zajęcia sportowe kl. IV-VI,
10.00 - Turniej Skata,
14.00 - trójbój sportowy o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Gorzyce,
15.00 - prezentacja sprzętu pożarniczego, piknik emerytów i Koła Gospodyń Wiejskich,
15.00 - 16.00 - mecz piłki nożnej "ojcowie - synowie",
16.00 - zawody strzeleckie o puchar sołtysa,
16.30 - 18.30 - mecz piłki nożnej straż pożarna - rada sołecka,
18.30 - losowanie nagród,
19.30 - zabawa taneczna.


MIEJSCE: BAR WIEJSKI
16.00 - Turniej Bilardowy - finał (eliminacje 24 maj b.r.).
Komitet organizacyjny: Frydolin Płaczek, Joanna Michna, Urszula Leńczyk, Maria Sitek, Czesław Wawrzyczny, Stefan Strączek, Eugeniusz Kucza, Marian Leśnik, Henryk Kaleta, Aniela Balcar, Piotr Kazubski, Joachim Nielaba.
ROGÓW


MIEJSCE: SALE SPORTOWE SP I GIMNAZJUM W ROGOWIE 
9.00 - 12.00 - rozgrywki i gry sportowe uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum: gry zespołowe - współzawodnictwo między klasami, biegi przełajowe z przeszkodami, rzuty lotką do celu, rzuty piłeczką palantową, piłką lekarską, ringo, tenis ziemny, tenis stołowy,
16.30 - piłka siatkowa kobiet (SP),
17.00 - aerobik,
18.00 - mecz piłki nożnej rodziców uczniów SP i Gimnazjum w Rogowie,
19.00 - losowanie nagród.


MIEJSCE: BOISKO TRENINGOWE ZA PARKIEM "DĄBKI"
14.00 - mecz piłki nożnej chłopców Szkół Podstawowych z rogowa i Bluszczowa,
15.00 - trójbój o puchar sołtysa między drużynami przedstawicieli Koła Pszczelarzy, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej, Kibiców KS "Przyszłość" Rogów, Koła Emerytów i Rencistów,
16.00 - pokaz ćwiczeń straży pożarnej, sztafeta,
17.00 - gry i zabawy dla dzieci w parku,
17.30 - gra drużyn mieszanych w "Dwa ognie".


MIEJSCE: ŚWIETLICA WIEJSKA 
15.00 - rozgrywki gry w tenisa stołowego,
16.00 - ćwiczenia zespołowe - grupa "Rogowianki".
Komitet organizacyjny: Norbert Ziedek - sołtys wsi Rogów, Halina Zbroja - dyrektor Gimnazjum w Rogowie, Felicja Kamczyk - dyrektor SP w Rogowie, Alojzy Glenc - przedstawiciel OSP, Ryszard Michałek - przedstawiciel emerytów, Anna Połednik - przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich, Stefan Olejniczak - przedstawiciel KS "Przyszłość" Rogów, Ryszard Nielaba - przedstawiciel Rady Sołeckiej, Stanisław Toczek - przedstawiciel KS "Przyszłość" Rogów.


BLUSZCZÓW
MIEJSCE: SZKOŁA PODSTAWOWA W BLUSZCZOWIE
9.00-12.00 - rozgrywki sportowe: sztafeta od pomnika Powstańców Śl. w "Olszynce" do pomnika św. Jana Nepomucena, wyścigi drużyn, gry i zabawy zespołowe,
15.00-16.00 - "Dzień Matki na sportowo", obdarowanie dzieci przez Komitet Rodzicielski z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka,
16.30-17.30 - pokazy strażackie,
17.30-18.30 - ognisko z pieczeniem kiełbasy zorganizowane prze KGW Bluszczów,
18.30 - losowanie nagród Wójta,
19.00-21.00 - dyskoteka dla wszystkich.
Komitet organizacyjny: A. Czajka - dyrektor szkoły, H. Bugla - sołtys, H. Utrata - KGW, J. Langer - OSP, D. Klimanek - Rada Sołecka, B. Dziaćko - Świetlica Środowiskowa, H. Bugla - nauczyciel W-F, H. Sosna - nauczyciel.


OSINY
MIEJSCE: PARK "OSINY"
12.30 - wyjazd uczestników "Rowerowego Rajdu Gwieździstego" z parku " Osiny " do Gorzyczek, ( 25 osób ),
14.00 - wyjazd "Trójbojistów" do Turzy ( 5-ciu zawodników z Zakładu stolarskiego pana Stanisława Molitora ) uczestniczą w przeciąganiu liny, w strzelaniu wiatrówką do tarczy, oraz strzelaniu piłką rzutów karnych do bramki,
15.00 - mecz piłki nożnej ministranci przeciw "Łobuzom" ( sędziuje proboszcz z Osin - ks. Grzegorz Gwóźdź oraz pan kościelny),
16.00 - mecz piłki nożnej - rodzice przeciw dzieciom
16.00 - otwarty turniej tenisa stołowego.
17.00 - gry i zabawy dla dzieci najmłodszych w uczestnictwie z rodzicami ( rzuty do celu "Ringo", wyścigi w workach, konkurs jazdy wolnej na rowerze, biegi z podbijaną piłeczką tenisa stołowego itp.), mecz koszykówki Gorzyce - Osiny,
17.30 - bieg przełajowy po terenie parku,
17.30 - Turniej siatkówki o "Puchar Sołtysa", Zakład Stolarski St. Molitora przeciw reprezentacji Gorzyc i Osin, rajd pieszy osób starszych po terenie parku,
18.00 - "Turniej przeciągania liny" - żony przeciw mężom! oraz Gorzyce przeciw Osinom,
19.30 - losowanie nagród dla biorących udział w turnieju,
20.00 - "uroczyste ognisko" - śpiewy i zabawy przy ognisku.
22.00 - zakończenie "Turnieju".


Komitet organizacyjny: Henryk Tomala - przewodniczący ( sołtys), Urszula Zegartowska - rada sołecka, Urszula Swoboda - KGW , Maria Solich - KGW, Krystyna Tomala - KGW, Tadeusz Jakubczyk - "Bractwo Osińskie", Piotr Czech - "Bractwo Osińskie", Stanisław Bugla - "Bractwo Osińskie".


 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce 2002.