Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Bogusław Konieczny prezesem LKS "Czarni Gorzyce"

"Więcej zaangażowania i sportu w środowisku "Czarnych" Gorzyce."

   

 

   Na pierwszym zebraniu wyborczym LKS „Czarni” Gorzyce nie doszło do wyboru nowych władz Klubu, wobec rezygnacji prezesa Zbigniewa Grzesia.

   Drugie zebranie członków i sympatyków gorzyckiego Klubu udzieliło ustępującemu Zarządowi absolutorium i wybrano nowe władze.

   Prezesem Ludowego Klubu Sportowego „Czarni” Gorzyce, co jest na pewno niespodzianką dla zainteresowanych Klubem oraz kibiców „Czarnych” został Bogusław Konieczny z Gorzyczek – Kol. Fryderyk.

   Nowy Prezes chce poprawić sportową wizytówkę „Czarnych” i sprostać wysoko postawionej poprzeczce w sferze organizacyjno-gospodarczej Klubu. Do realizacji tych zamierzeń chce zaangażować cały Zarząd Klubu.

   Poniżej prezentujemy Czytelnikom krótki wywiad z nowym Prezesem „Czarnych” Gorzyce – Bogusławem Koniecznym.

Red.: Proszę krótko przypomnieć sympatykom „Czarnych” Gorzyce swoją osobę. Mówię – przypomnieć – ponieważ niegdyś byłeś zawodnikiem „Czarnych”.

Bogusław Konieczny: Tak, kiedyś grałem, tak jak i mój starszy brat Rudolf w „Czarnych”. Niestety uciążliwa kontuzja przyspieszyła moją rozłąkę z czynnym uprawianiem sportu. Obecnie, będąc pracownikiem KWK „Marcel” dla relaksu prowadzę zespół piłki halowej „KADRA”, także mogę powiedzieć, że  z piłką jestem na co dzień.

Red.: Na wstępie wobec faktu Twojego wyboru na Prezesa użyłem zwrotu „pewne zaskoczenie”, bo myślę, że Twój kontakt z Klubem i jego problemami był raczej luźny...

B.K.: Nie tak całkiem. Zawsze interesowałem się losem naszej lokalnej drużyny, w której od zawsze grają chłopcy z „Fryderyka” i Gorzyczek. Chodziłem też w miarę możliwości na mecze.

Red.: Co skłoniło Cię do podjęcia takiego wyzwania, jakim niewątpliwie jest prezesura Klubowi? Tym bardziej, że pierwsze Walne Zebranie członków ukazało niezbyt dobrą atmosferę panującą wśród ówczesnych członków władz Klubu?

B.K.: Przyznam, że byłem zaskoczony, kiedy z propozycją zwrócili się do mnie zawodnicy oraz ludzie, którym dobro naszego Klubu leży na sercu.

Propozycję przyjąłem – jednak postawiłem jeden zasadniczy warunek – osobiście dobiorę sobie wiceprezesów, ponieważ chce zmienić wizerunek Klubu  oraz relacje zawodnicy – Klub – sponsorzy.

Red.: Na czym ma polegać zmiana wizerunku Klubu i relacji w nim obowiązujących.

B.K.: Przede wszystkim musimy wzmocnić Klub poprzez wydatne rozszerzenie listy sponsorów. Przecież w Gorzycach, Gorzyczkach i okolicy jest wielu ludzi przychylnych Klubowi. Nie chodzi tu wyłącznie o potentatów finansowych. Liczą się wszyscy. W tym miejscu apeluję do sympatyków Klubu, aby deklarowali się na Członków Klubu, aby poprzez składki członkowskie wspierali Klub. Co się tyczy zawodników, to Ci chłopcy powinni poznać możliwości Klubu, mieć jasno postawione warunki gry, no i uważam, że gra w tej klasie to nie zawodowstwo, więc liczy się tu aspekt czysto sportowy. Młodzi adepci futbolu muszą też mieć nieskrępowaną możliwość awansu sportowego, czyli wyboru Klubu wyższej klasy. Dlatego w moich zamierzeniach musimy nawiązać bliską współpracę przede wszystkim w wodzisławską „Odrą” no i mieć dobre stosunki z Klubami naszego Rybnicko-Wodzisławskiego regionu.

Red.: jaki jest skład nowego Zarządu i jaką rolę mają do odegrania członkowie.

B.K.: Jak wiadomo jest czterech wiceprezesów i tak:

-         Janusz Jona – znana postać gorzyckiego futbolu – odpowiedzialny za sprawy prawno-statutowe Klubu. Na niego bardzo liczę,

-         Jan Adamczyk – odpowiedzialny za sprawy szkolenia – koordynator do spraw szkolenia młdozieży,

-         Stanisław Molitor – odpowiedzialny za sprawy

-         Bolesław Leńczyk – odpowiedzialny za sprawy gospodarczo – organizacyjne: prowadzenie klubowej kawiarenki.

Poza tymi osobami członkami Zarządu zostali wybrani :

-         Skarbnik - Gabriel Szymiczek, a do pomocy Antoni Ganita,

-         Sekretarz – Edward Parma, do pomocy Jerzy Lamczyk,

-         Kierownik drużyny kl. „B” – Gabriel Nielaba,

-         Doradztwo odnośnie przepisów – Grzegorz Gajda,

-         Odpowiedzialny za utrzymanie płyty boiska – Jan Roszak.

W skład pięcioosobowej Komisji Rewizyjnej wchodzą:

Henryk Wycisk – przewodniczący oraz: Krystian Maciończyk, Bernard Gajon, Janusz Piszczan i Andrzej Siemieniec – członkowie.

Zawodnicy wybrali także Radę Drużyny w osobach: Dariusz Błaszczok, Grzegorz Folwarczny, Tomasz Lamczyk, Dawid Skrzyszowski.

Red.: Jak oceniasz obecną sytuację Klubu w aspekcie pozycji w tabeli i sytuacji kadrowej?

B.K.: Pozycja Gorzyc po rundzie jesiennej na pewno nie może w pełni satysfakcjonować. Wiąże się to także z sytuacją kadrową. Nie czyniono zabiegów w pozyskaniu nowych zawodników. Na pewno wzmocnieniem jest powrót Tomka Glenca. Jak już powiedziałem, chcemy rozwinąć obustronną współpracę z „Odrą” Wodzisław. Awans do wyższej ligi przy obecnym stanie finansów Klubu nie wchodzi raczej w rachubę. Bo dotacje gminne starczają zaledwie na pokrycie działalności statutowej Klubu. Przypomnę, że „Czarni” to nie tylko piłka nożna, jest jeszcze sekcja tenisa stołowego (...).

Red.: Więc jakie zamierzenia na przyszłość?

B.K.: Raz jeszcze powtórzę – liczymy na szeroki sponsoring, aby dokończyć inwestycje klubowe, a więc sfinalizować remont boiska (trybuna), dokończyć kawiarenkę klubową, wybudować studnię do nawadniania boiska. „Stary Zarząd” podniósł poprzeczkę inwestycji wysoko i trudno będzie temu sprostać. W sferze sportowej – chcemy utworzyć prócz juniorów dwie drużyny trampkarzy, tu potrzebna jest stała współpraca ze szkołami i gimnazjum. Marzy się utworzenie w szkole klasy sportowej. Klub chce się zaangażować w coroczny Sportowy Turniej Miast i Gmin. W dniach 4 i 5 maja organizujemy na boisku „Majówkę”, na którą już teraz serdecznie zapraszam. Nasz Klub powinien spełniać w Gorzycach, Gorzyczkach, na „Fryderyku”, Kraskowcu i Osinach rolę aktywizatora kultury fizycznej.

Red.: Kończąc chciałbym zadać jeszcze pytanie retoryczne.

Oceniasz pozytywnie dokonania Klubu w sferze inwestycji za prezesury Zbigniewa Grzesia, a gorzej było z czynnym propagowaniem sportu w środowisku „Czarnych”?

B.K.: Jestem pełen uznania dla byłego Prezesa i jego dokonań. Chcę w tym miejscu szczerze podziękować byłemu Zarządowi, a szczególnie Prezesowi Grzesiowi. Liczymy nadal na wsparcie byłych działaczy gorzyckiego sportu w tym co chcemy zrealizować w naszej kadencji dla dobra piłki nożnej i sportu w ogóle w Gorzycach i okolicy.

Red.: Dziękuję za rozmowę. Życzę w imieniu Redakcji powodzenia.

 

Rozmawiał Andrzej Nowak

 

SKŁAD KADRY OKRĘGOWEJ „CZARNI” GORZYCE – WIOSNA 2002 R.

Bramkarze: Robert Gorzawski, Piotr Basiura, Mariusz Piprek.

OBROŃCY: Czesław Ciuberek, Tomasz Lamczyk, Witold Lamczyk, Ireneusz Gęsicki, Rafał Szymiczek, Jarosław Kulik.

POMOCNICY: Dawid Skrzyszowski, Tomasz Cielusek, Leszek Długi, Grzegorz Folwarczny (kpt.), Krzysztof Turek, Dariusz Błaszczok, Dominik Zganiacz, Rafał Grzybek.

NAPASTNICY: Leszek Błaszczok, Adam Nielaba, Tomasz Glenc, Radosław Parma, Adam Zielonka.

TRENER: Andrzej Wiśniowski.

KIEROWNIK: Jerzy Lamczyk, Rafał Pyszczek, Tomasz Glenc.

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce 2002.