Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

II Gminny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa "PIR-u"

   

Turniej rozegrany został 28 lutego br. Tak jak poprzednio, zorganizowany bardzo sprawnie dzięki zaangażowaniu nieocenionych w takiej sytuacji dyrektor Stefanii Rodak i p. Justynie Brysz. 


Zgłosiło się 7 drużyn, czyli o dwie więcej niż poprzednio. Z Gimnazjów:
Turza Śl. I w składzie: Dawid Wacławczyk, Amadeusz Kloskowski i Michał Psota. Turza Śl. II w składzie: Artur Kłosek, Jacek Mrozek i Mariusz Iskra. Czyżowice I reprezentowali: Wojciech Pyrchała, Bartek Rebeś i Michał Rodak, Czyżowice II w składzie: Michał Kubica, Piotr Cnota i Krystian Boczkowski. Drużynę nr I z Rogowa reprezentowali: Piotr Cichy, Adam Błędowski i Przemek Boczek, a drużyna nr II to skład z osób: Remigiusz Gołombek, Radosław Dudek i Mateusz Skrędzelewski oraz pierwsi odważni z "podstawówki": Irek Wacławczyk, Tomek Szydlik i Maciek Zuzok reprezentujący Szkołę Podstawową w Czyżowicach. Młodzież duchowo wspierali opiekunowie w osobach pań: Iwony Mrozek, Stefanii Rodak, Haliny Zbroji i Justyny Brysz.


Miałem przyjemność sędziować rozgrywki. I właśnie słowa, przyjemność i satysfakcja są najwłaściwszymi dla określenia atmosfery i poziomu turnieju. Wyczuwało się ogromne zaangażowanie zawodników, co jednak nie przeszkadzało w zachowaniu zasad fair play.
Na szczególne słowa uznania zasługuje sposób w jaki gimnazjaliści potraktowali swoich znacznie młodszych rywali ze Szkoły Podstawowej w Czyżowicach, ogromnie przeżywających swój pierwszy start. Na koniec otrzymali nie brawa, lecz wręcz owacje. Sytuacja wprost wzruszająca.


Najciekawszy mecz rozegrały drużyny Turzy I z Czyżowicami I. Znaczna początkowo przewaga Czyżowic na II-giej i III-ciej szachownicy po zaskakującym zwrocie sytuacji zakończyła się porażką ich zespołu, co jak się później okazało zadecydowało o kolejności końcowej. Zwyciężyli reprezentanci Gimnazjum Turza I przed Czyżowicami I i Turzą II.


Zwycięzcy otrzymali z rąk Prezesa Stowarzyszenia "PIR" - Danuty Parmy puchar i komplet szachów. Wszyscy uczestnicy wyjechali z dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
Turniej zakończył się zgodną opinią zawodników i organizatorów: spotykamy się za rok!


Jerzy Rebeś


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce 2002.