Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Szymon Tatarczyk halowym Mistrzem Polski w tenisie do lat 12.
Pierwszy tytuł Szymona

   

Od dwóch lat na łamach naszej gazety pojawia się nazwisko 12. letniego Szymona Tatarczyka z Gorzyczek, wzorowego ucznia ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach, aktualnego Mistrza Polski w tenisie do lat 12.


Tytuł Halowego Mistrza Polski Szymon zdobył na zawodach rozgrywanych od 7 do 10 stycznia 2002 r. w Łęcznej, gdzie w finale gry pojedynczej pokonał Wojciecha Banasika 6:2, 6:2.


Swój sukces powtórzył także w grze deblowej, pokonując wraz z Jerzym Janowiczem parę Tomasz Mrozowski - Wojciech Banasik zdobywając tym samym drugi tytuł Mistrza Polski.


Szymon jest Zawodnikiem "Górnika" Bytom oraz "Nowa Huta" Ostrawa, gdzie 3 razy w tygodniu trenuje pod okiem czeskiego trenera Jiri Rola.


W tym roku młodziutki Polski tenisista odniósł także znaczące sukcesy w turniejach rozgrywanych w Czechach w Prostejowie, skąd wywodzą się światowej sławy zawodowcy jak chociażby półfinalista tegorocznego U.S. Open Jiri Nowak czy Martina Hingis.


W Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym chłopców do lat 14 rozgrywanym w Pabianicach Szymon startując z tzw. "dziką kartą" przegrał w 1/4 finału z późniejszym finalistą Piotrem Styczyńskim z Tychów.


Progresja wyników Szymona Tatarczyka wskazuje na bardzo dobry kierunek rozwoju tego młodego tenisisty. Fachowe czasopismo "Tenis" twierdzi, że czwórka młodziutkich tenisistów z Bytomia i Chorzowa stanowi nadzieje na nową młodą elitę polskiego tenisa, co potwierdzają krajowe rankingi tych chłopaków.


Sukcesy Szymona na korcie idą w parze z Jego sukcesami w szkole. Szymek jest wzorowym uczniem i bardzo dobrym kolegą. Wsparciem dla młodego tenisisty są Jego rodzice, a szczególnie tata Grzegorz, który poświęca synowi wszystko, ale jak twierdzą to się opłaci, syn ich nie zawodzi.


Sukcesy Szymona to owoc ogromnej pilności i pracy. Młody tenisista trenuje 5 razy w tygodniu. 2 razy w Bytomiu i 3 razy w Ostrawie, poza tym pobiera naukę języka angielskiego. 


Taki jest koszt dążenia do osiągnięcia coraz wyższej klasy w sporcie. Może kiedyś zobaczymy Szymona na światowych kortach? Czego życzymy Jemu i Jego rodzicom.


Now.


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce 2002.