Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

"Rower - sposób na życie młodego czyżowianina"
  Łukasz Bugla

Z wielką satysfakcją prezentujemy dziś kolejnego młodego, utalentowanego sportowca z terenu Gminy Gorzyce. Łukasz Bugla jest mieszkańcem Czyżowic, w chwili obecnej uczęszcza do V klasy Technikum Samochodowego w Pszowie. Jego pasja to jazda rowerowa górska. Obecnie trenuje w Klubie „Weltour” w Sosnowcu (jako jedyny z Powiatu Wodzisławskiego).

Pomimo młodego wieku, Łukasz ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. w ubiegłym roku zajął VI miejsce na mistrzostwach Śląska w Szczyrku (na 56 zawodników); XV miejsce na mistrzostwach Polski w Tarnowie (na 93 zawodników); II miejsce na podjeździe w Istebnej (na 49 zawodników); VI miejsce na podjeździe w miejscowości Raba Wyżyna (na 62 zawodników).

W roku 2000 zdobył III miejsce na mistrzostwach Śląska w Szczyrku (na 50 zawodników), XII miejsce na mistrzostwach Polski w Szczyrku (na 89 zawodników).

Ponadto w siedmioetapowym wyścigu „MTB” (Żywiec-Andrychów-Wisłach-Zawoja-Brenna-Rajcza-Szczyrk) w generalnej klasyfikacji uplasował się na VII miejscu (na 64 zawodników). W zawodach o Puchar Prezydenta Bielska Białej oraz w podjeździe na Równicę zajął II miejsce (na 78 i 48 zawodników).

Także 1999 rok był niezwykle pomyślny dla młodego zawodnika, gdzie zdobywał czołowe miejsca w mistrzostwach Śląska w Szczyrku (IV miejsce), w mistrzostwach Polski w Poznaniu (XX miejsce), siedmioetapowym wyścigu „MTB” (VIII miejsce). Ponadto w jeździe na czas zdobył VI miejsce w Kędzierzynie Koźlu (na 67 zawodników). Należy dodać, iż aby brać udział w mistrzostwach Polski należy znaleźć się w pierwszej szóstce na mistrzostwach Śląska, po czym otrzymuje się bilet na mistrzostwa Polski.

Każdy sport wymaga wiele wysiłku i poświęceń. Na codzienny trening Łukasz przeznacza od 2-3 godzin, zaś w sezonie nawet do 4 godzin. Nieodzowna jest też siłownia i basen.

Najwierniejsi kibice Łukasza to oczywiście rodzice, siostra i przyjaciele, którzy towarzyszą  mu zawsze. Marzeniem Łukasza jest zdobycie indeksu na AWF, a także założenie szkółki miłośników jady na rowerach górskich.

Mamy nadzieję, iż marzenia się spełnią, zaś gmina zdobędzie wspaniałego trenera i promotora zdrowego stylu życia.