Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Występy Zespołu Folklorystyczne ze Szkoły Podstawowej im W. Woźniaka w Czyżowicach w Filharmonii Narodowej w Warszawie

   

 
   Zespół Folklorystyczny ze SP w Czyżowicach pod kierunkiem Janiny Gimpel współpracuje ze Stowarzyszeniem "PIR" działającym w gminie Gorzyce od kilku lat. Uświetniał swoimi występami imprezy zorganizowane przez Stowarzyszenie m.in. "Spotkanie biznesmenów" w WDK w Czyżowicach, wieczór poetycki Czesława Czaiki.
Jednak tym razem poczuliśmy się szczególnie wyróżnieni, kiedy otrzymaliśmy zaproszenie na występy w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Natychmiast rozpoczęliśmy przygotowania, aby godnie zaprezentować się na warszawskiej scenie.
10 listopada b.r. pełni optymizmu członkowie zespołu z opiekunami: Janiną Gimpel, Justyną Brysz i Anną Gimpel - pianistką, gościnnie akompaniującą na występie w Filharmonii Narodowej, wsiedli do autokaru, który podjechał pod czyżowicką podstawówkę.

   W miłej atmosferze Zespołu "Biesiady Olzańskiej", członków Stowarzyszenia oraz Redakcji "U Nas", która objęła patronat medialny nad wyjazdem, dotarliśmy do Warszawy. Próby przed koncertem odbywały się w komfortowych warunkach (duża sala, koncertowe fortepiany marki "Steinway"). Koncert na rzecz integracji polsko-wietnamskiej rozpoczął się późnym wieczorem. Podziwialiśmy wspaniałe egzotyczne tańce, pokazy mody, sztukę walk wschodnich, a także popisy solowe artystów wietnamskich z gwiazdą Don Ho mieszkającym na stałe w USA.

   Nasz zespól zaprezentował trzy piosenki: "Dzień dobry to uśmiech od dzieci", "Obejrzyjcie wy dziewuchy", "Kołysz się ziemio" z akompaniamentem fortepianu, za którym zasiadła Anna Gimpel. Zostaliśmy nagrodzeni gorącymi oklaskami, pochlebne były również opinie publiczności. "Beautyfull" powtarzał Don Ho, który podszedł do dziewczynek z zespołu.

   Serdecznie oklaskiwani byli również członkowie "Biesiady Olzańskiej", którzy zaśpiewali wiązankę śląskich pieśni z towarzyszeniem akordeonu. Wielkim przeżyciem dla naszego zespołu był występ, rozmowa i dedykacje od Justyny Steczkowskiej, która była jedną z gwiazd tego wieczoru.
- "Ja naprawdę stałam obok niej! Nawet ją dotknęłam" - wołała Agata Jeleń z niedowierzaniem.
- "Bardzo podobała mi się w nocy oświetlona stolica, zwłaszcza wysoki "Pałac Kultury". Występ w Filharmonii Narodowej to niezapomniane przeżycie, a szczególnie chwila rozmowy z Justyną Steczkowska - wspomina Ewa Boniakowska z zespołu.
Szczęśliwe i pełne wrażeń wróciłyśmy do Czyżowic.

   Składamy serdeczne podziękowanie prezesowi "PIR" p. Danucie Parmie, p. Wioletcie Langrzyk i wszystkim członkom Stowarzyszenia "PIR", Wójtowi Gminy Gorzyce p. Krystynie Durczok, p. dyrektor SP im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach - Cz. Sobik, wicedyrektor W. Kasznia, sponsorom, uczestnikom wyjazdu i wszystkim dzięki którym mogliśmy przeżyć te cudowne chwile.

Janina Gimpel


 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Grudzień 2002.