Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Wielka pomoc dla ważnego celu!

   


Fundacja "SERCE DLA SERCA" pomogła rodzinie z Gdańska

   W październikowy wieczór na czyżowickiej Szwajcarii w "Klubie Country" spotkali się członkowie Stowarzyszenia "Serce dla serca" oraz zaproszeni przez nich goście - właściciele dobrze prosperujących firm i przedsiębiorstw.  Na początku v-ce prezes Stowarzyszenia - Lucyna Gajda powitała gości, a przy tym groteskowo wspomniała zebranym w jakim celu spotkali się tego dnia - "Nie ukrywamy - zaprosiliśmy tu Państwa, bo wiemy że macie Państwo pieniądze; wiemy też, że nam Państwo pomożecie. Jest tutaj nasza wspaniała księgowa, ma przygotowane dowody wpłaty z numerem konta, a tam stoi skarbonka. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!". Po tym szczerym prologu przybliżyła zebranym na co przekazywana jest pomoc. W 2001 roku w wyniku powodzi 7 osobowa rodzina Państwa Wichlińskich z Gdańska - Oruni straciła swój cały dobytek. Ich przejściowym mieszkaniem początkowo był hotel pracowniczy. 

Warunki życia tej rodziny były więc trudne. Wtedy zrodził się pomysł, by wybudować dla Nich dom, który miał by się znajdować na terenie naszej Gminy. I faktycznie - dom już stoi, w surowym, zamkniętym stanie. A powstał ponieważ:ogromne zaangażowanie prezes Stowarzyszenia "Serce dla Serca" - Teresy Lasoty motywuje wszystkich członków Fundacji do nieustannej pracy na ten konkretny cel. Teren pod budowę domu dla Państwa Wichlińskich przekazała na ten cel Gmina Gorzyce, a materiały przekazują firmy z terenu Powiatu Wodzisławskiego.

   Na początku 2002 rodzina Wichlińskich przeprowadziła się już do Turzy, gdzie mieszka tymczasowo w mieszkaniu. Pan Wichliński otrzymał pracę, dzięki temu rodzina ma stałe źródło dochodów. Cały czas, w miarę wolnego czasu pan Wichliński angażuje się w budowę swojego domu. Rodzina jest szczęśliwa. Pani Wichlińska zaaklimatyzowała się w nowym otoczeniu, ma nowych znajomych. Dzieci chodzą do szkół. Normalne życie na nowo się odradza. Wspaniały cel członków Stowarzyszenia "Serce dla Serca" zmierza do finału. Za sprawą takiego spotkania, jakie zorganizowali członkowie w "Klubie Country" prace posuną się znowu znacznie. Spotkanie toczyło się w cieplutkiej atmosferze, przy wspaniałych potrawach i pięknej muzyce w wykonaniu Ireny Witek-Bugla i Grzegorza Bugli oraz Aleksandra Maceradiego, którzy jak przystało na charakter spotkania, bezinteresownie uświetnili ten wieczór.
Bib.

Wszystkim, którzy chcieliby pomóc materialnie przy budowie domu Państwa Wichlińskich podajemy nazwę i numer konta bankowego:
 
Stowarzyszenie "Serce przy Sercu"
Bank Spółdzielczy Gorzyce
84690009-557344-2706
z dopiskiem: "Pomoc dla powodzian".
 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Listopad 2002.