Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Nasi w ofensywie

   

 
   Kończy się powoli półmetek rozgrywek drużyn piłkarskich naszej gminy.
Chyba jeszcze nigdy nie było takiej sytuacji, by mógłbym pisać, że drużyny piłkarskie z terenu Gminy Gorzyce spisują się rewelacyjnie. I chyba w tym stwierdzeniu nie ma przesady, patrząc na tabele półmetku rozgrywek.

   Sympatycy "Przyszłości" z Rogowa mają chyba najwięcej satysfakcji ponieważ czwartoligowa drużyna z Rogowa prowadzona przez Jana Adamczyka przewodzi w swojej grupie i miejmy nadzieję, że zmierza do trzecioligowego towarzystwa. 
Drużyna Rogowa wzmocniona piłkarzami z "Odry" w rundzie jesiennej jest naprawdę rewelacją - "dzieli i rządzi" w swojej grupie.

   Bardzo dobrze spisuje się także drużyna "Czarnych" z Gorzyc. Zespół z Gorzyc od kiedy jest prowadzony przez Mariana Piechaczka poprawił znacząco skuteczność swojej gry i mimo, że nie dokonano jakichś spektakularnych transferów plasuje się w czołówce swojej grupy - Ligi Okręgowej. Kibiców martwi absencja Tomka Lamczyka spowodowana ciężką kontuzją, a także spadek formy niektórych podstawowych zawodników. Mimo to rezerwy wprowadzają się obiecująco.

   Kapitalnie gra jedenastka "Naprzodu" Czyżowice. W raciborskiej grupie klasy "A". Czyżowianie trenowani przez Andrzeja Kopidoła i wzmocnienie kilkoma zawodnikami gromią swoich przeciwników. Ich pozycja i gra przed zimową przerwą wskazuje na sukces i awans do "Okręgówki".    Trzymamy kciuki i życzymy dalszej tak dobrej - skutecznej gry, a w efekcie awansu.

   Dobrze gra także turska "Unia", której wyniki świadczą o chęci awansu wiosną do klasy "A". Aby jednak to osiągnąć lpotrzebna byłaby większa stabilizacja gry, a co za tym idzie wyników.

   Nieźle według swoich możliwości spisują się także jedenastki "B" klasowe Olzy, II Gorzyc i II Rogowa. Te dwie ostatnie stanowią zaplecze pierwszych zespołów, z których zawodnicy skutecznie uzupełniają składy pierwszych drużyn gdy tego wymaga sytuacja.

  Zapowiada się "gorąca" wiosna naszych drużyn.  Jesteśmy po wyboracha samorządowych. Wybraliśmy także na szczęście kilku radnych spośród działaczy sportowych naszej gminy. Od nich będzie wiele zależało jaką aurę stworzy się dla naszego gminnego sportu w Radzie Gminy i Powiatu. Czy, i na ile uda się im pozyskać przychylność radnych dla potrzeb sportu, dla ludzi młodych, czyli przyszłości. Póki co - tak trzymać!


Now.  
 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Listopad 2002.