Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Mistrz Polski Szymon Tatarczyk

   

Młody tenisista z Gorzyczek znany w Europie

   Po kilku miesiącach przerwy mam przyjemność napisać znowu o dalszych postępach i sukcesach naszego młodego tenisisty z Gorzyczek, ucznia klasy szóstej SP w Gorzycach - Szymona Tatarczyka.

   Wytrwałość i systematyczność w treningach, które Szymon prowadzi w Ostrawie pod bokiem znanego czeskiego trenera Jiri Rolii, a także w klubie "Górnik" Bytom przynoszą znakomite efekty. Szymon startuje z wielkim powodzeniem w Ogólnopolskich Turniejach Kwalifikacyjnych (OTK), a także w turniejach Europejskiej Federacji Tenisowej (ETA). Po turnieju "Super Masters" rozegranym w sierpniu w Gdyni, gdzie zajmuje II miejsce (przegrał w finale z reprezentantem gospodarzy Poziomskim) Szymon dostaje powołanie do kadry Polski.

   Kadra Polski to nowe obciążenie dla Szymona, ale jak powiada tata Grzegorz, który całkowicie poświęca się karierze syna jest to efekt jego ogromnej pracowitości i progresji wyników i to się liczy i cieszy.

   Szymon Tatarczyk jest notowany w nieoficjalnym rankingu PZT na I miejscu w Polsce w kategorii "Skrzat" (do lat 12). Znany jest także na kortach europejskich, gdzie mieści się w pierwszej 10 "starego kontynentu" w tym przedziale wiekowym!
Jest bardzo miło jak słyszy się na kortach Austrii, Chorwacji czy Holandii "to jest ten Tatarczyk z Polski" mówi ojciec Szymona - Grzegorz.

   Wiedząc, że o Szymonie czytać będą jego koledzy szkolni powiedzieć należy, że jest on bardzo dobrym uczniem i sportowcem w szkole, co też nie jest bez znaczenia u młodego sportowca.

   Pokrótce przytoczę Czytelnikom niektóre wyniki Szymona Tatarczyka osiągnięte w turniejach od maja do października 2002 roku: 25 - 26 maja - Inowrocław - I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym (OTK), w finale pokonuje Wojciecha Banasika z Poznania, również w maju w czeskim Rakowniku zajmuje II miejsce w turnieju ETA,
czerwiec - Indywidualne Mistrzostwa Polski w Toruniu - I miejsce - Mistrzostwo Polski!,
lipiec - Haren w Holandii - Turniej ETA - II miejsce - w finale przegrywa z mistrzem tego kraju!

   Po tych zawodach startuje w Belgii, gdzie po rozegraniu drugiej rundy musiał "skreczować" z powodów rodzinnych. W sierpniu - startuje w kolejnym turnieju kwalifikacyjnym ETA w Kufstein w Austrii gdzie zajmuje III miejsce. W deblu wespół z Wojtkiem Banasikiem zajmują II miejsce. 

   We wspomnianym już Międzynarodowym Turnieju "Super Masters" rozgrywanym w Gdyni Szymon zajmuje II miejsce. We wrześniu rozegrano Drużynowy Turniej o Mistrzostwo Polski, gdzie drużyna "Górnika" Bytom wywalczyła srebrny medal.
W październiku Szymon bierze udział w zgrupowaniu kadry w Zakopanem. Jak widać z wyników talent "skrzata" z Gorzyczek rozwija się wspaniale i jak tak dalej pójdzie to możemy doczekać się u nas wielkiego tenisisty!

    Intensywność treningów i turniejów jakie zalicza ten młody utalentowany tenisista wymaga także oprócz wysiłku zawodnika i opiekunów (rodziców) wielkich nakładów finansowych. I gdyby nie wsparcie dobroczyńców Szymon Tatarczyk musiałby zrezygnować z pewnych zajęć i turniejów. Dlatego opiekunowie Szymona bardzo cenią sobie wsparcie finansowe Banku Spółdzielczego w Gorzycach i dziękują jego prezesowi - Mirosławowi Grabcowi za zrozumienie.

   Do grona sponsorów talentu Szmona Tatarczyka należą także firmy: "Faire System" Lucjana Wnuka, firma "Gros" Tadeusza Grabca i firma Stanisława Adamczyka z Gorzyc. My ze swej strony wspieramy duchowo młodego tenisistę, miejmy nadzieję, że wiele młodych ludzi z naszej gminy będzie zdopingowanych sukcesami Szymona i będziemy mogli napisać o sukcesach innych, w co nie wątpię.


Andrzej Nowak 

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Listopad 2002.