Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Gorzyczki mają swój market

   

Konsekwentna realizacja założeń modernizacyjnych

   Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Gorzycach należy do najlepszych Spółdzielni tego typu w województwie śląskim. To, co ją niewątpliwie wyróżnia wśród tych najlepszych to godne najwyższego podziwu planowe i konsekwentne realizowanie założeń, polityki modernizacyjnej swoich placówek. 

   Co roku na ten cel przeznacza się kilka set tysięcy złotych. W minionym roku było to kwota około 500. tysięcy zł. Niewiele mniejsza będzie w tym roku. Imponująco zapowiadają się zamierzenia Zarządu Spółdzielni na rok nadchodzący. Zamierzenia modernizacyjne obejmą kolejne placówki spółdzielcze, w tym sklepy ogólnospożywcze nr 2 w Czyżowicach, nr 4 w Olzie oraz nr 8 w Osinach. W kolejce czekają sklepy branży przemysłowej.

   Na pewno warto dalej inwestować i rozbudowywać piekarnię w Osinach. Zarząd Spółdzielni wychodzi ze słusznego założenia, że "placówki handlowe winny odpowiadać czasom w jakich żyjemy". A żyjemy w czasach komputerów, internetu, telefonów komórkowych i galopującej motoryzacji. W czasach "wiecznego pośpiechu i braku czasu".

   Zarząd GS "SCh" odważnie stawia czoło tym, którzy twierdzą, że problem szybkich i udanych zakupów rozwiązują tylko supermarkety - molochy i giganty.
Po raz kolejny udowadnia, tym razem w Gorzyczkach, że dobrze "pomyślany i rozplanowany" minimarket potrafi zaspokoić potrzeby i wymagania najbardziej wybrednego klienta.

   Sensowne rozplanowanie stoisk w sklepie, bogaty i różnorodny asortyment towarów, w tym zdrowa żywność i towary rodzimych producentów, wyraźne oznakowanie cen na towarach (w Gorzyczkach, po raz pierwszy w sieci placówek GS'owskich również na poszczególnych półkach!), wolny dostęp do regałów z towarami, różne formy sprzedaży promocyjnej, konkursy dla klientów, degustacje nowych towarów - stanowią niewątpliwą zachętę do robiena zakupów w takim miejscu. Udowodnili to w całej rozciągłości w dniu 15 października b.r. mieszkańcy Gorzyczek, którzy tego dnia odwiedzili swój minimarket.

   Wielu spośród nich nie ukrywało swego zaskoczenia, kiedy po symbolicznym przecięciu wstęgi zaproszeni przez prezesa GS "SCh" Jana Skórę, przekraczali progi zmodernizowanej placówki.

   Wyrazów podziwu nie ukrywali także zaproszenia na uroczystość otwarcia goście: przedstawiciele okolicznych spółdzielń, producenci, hurtownicy i dostawcy, bankowcy, przedstawiciele "Sanepidu", władz samorządowych gminy. Wśród słów kierowanych pod adresem Prezes i Zarządu gorzyckiej Spółdzielni "SCh" było sporo wyrazów uznania dla konsekwentnie prowadzonej polityki inwestycyjnej, gratulacje i życzenia dalszych sukcesów, propozycje i deklaracje dalszej współpracy, podziękowania za dotychczasową. "Sklepy GS to też nasza przyszłość. Chcemy iść razem" - deklarował Wincenty Mura. "Łańcuch dobrej współpracy" -jak określił Prezes Jan Skóra współdziałanie na linii producent - dostawca - hurtownik - sklep w gorzyckiej Spółdzielni jest mocny. Taki łańcuch powinien zapracować na obopólny sukces - zgodnie twierdzili zainteresowani jego wzmacnianiem.

   "Nasza Spółdzielnia wyraźnie pracuje na poprawę wizerunku gminy w sferze usług. Cieszę się, że Wasze placówki coraz lepiej służą mieszkańcom gminy i odważnie stawiają czoło konkurencji. Sama chętnie robię u Was zakupy" - powiedziała Wójt Gminy Krystyna Durczok do Prezesa Jana Skóry oglądając bogactwo oferty i atrakcyjnie wyeksponowane towary na półkach nowootwartego marketu w Gorzyczkach.


Krystyna Okoń


P.s.: Tego dnia w sklepie panował ogromny ruch. Wśród kupujących dosłownie "uwijał" się, jak wiele dni przed otwarciem - jego personel doglądając tym razem, aby niczego nie zabrakło na półkach. Zmęczona remontem, a potem przygotowaniami do otwarcia, ale uśmiechnięta kierowniczka sklepu, jak w normalnym dniu pracy dosłownie "wisiała na telefonie" rozmawiając i dogadując się z dostawami towaru. Wszystko z myślą, by sprostać ciągle rosnącym wymaganiom klientów. 
 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Listopad 2002.