Strona główna

powrót
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 

Apel do Rodzicow mieszkańców Czyżowic

   

 
Coś dla ciała, coś dla ducha
 
   Ta dewiza przyświecała nauczycielom naszego gimnazjum w czasie dosyć nietypowego świętowania Dnia Edukacji Narodowej. Zgodnie z hasłem, iż "w zdrowym ciele, zdrowy duch" postanowiliśmy udać się na wycieczkę rekreacyjna w okolice zabytkowego Krakowa. Najpierw, jak na prawdziwych "mocarzy" przystało, odwiedziliśmy Aqua Park na obrzeżach Krakowa. Tam oddawaliśmy się rozkoszom kąpieli w jakuzzi, pływali w basenach, a co odważniejsi "ryzykowali swoim zyciem" w olbrzymich zamkniętych zjeżdżalniach, zwanych potocznie tubami. Po dwóch godzinach takich wrażeń byliśmy dokumentnie zmęczeni, ale odprężeni i, nie ma co ukrywać, okropnie głodni. Dalszy ciąg naszych podróży to spacer po rynku krakowskim, gdzie można było odwidzić dobrze zaopatrzony "Empik" i zakupić płyty bądź jakąś fachową literaturę (jest to niestety przypadłość zawodowa, iż żadnej księgarni pominąć nie należy). Prawdziwą przyjemnością była również kawa cappucino podana w ogródkowej restauracji "Pod Sukiennicami" (dla zainteresowanych podaję cenę: 8,80 zł). I wreszcie coś dla ducha!

   Odwiedziliśmy Łagiewniki. Olbrzymia bazylika wprawiła nas w zachwyt i "przygniotła" swoim ogromem, mimo trwających ciągle prac wykończeniowych. Zostaliśmy tak godzinę, aby nasycić się ciszą i cudownością owego miejsca. Po czym odbyła się "obowiązkowa uczta" w Mc Donald'sie i wreszcie zmęczeni, ale pełni wrażeń, szczęśliwie dotarliśmy do domu, by nazajutrz pełną parą zabrać się do pracy. 
W owym przedsięwzięciu udział wzięli: B. Sochacka, J. Świtała, St. Grzonka, D. Morawiec, E. Malina, K. Trzęsimiech, A. Blucha, J. Woźniak, I. Romanowicz, H. Tkoz, A. Frączek, E. Wróbel i G. Dyringer.


Gabriela Dyringer  
 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos multimedia & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce Listopad 2002.