Strona główna

powrót

Zapisz artykuły

Lipiec 2001 HTML

Lipiec 2001 DOC

Skomentuj artykuł
dodaj komentarz
przeglądaj komentarze
< prosimy nie zmieniać tematu wiadomości >
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 Zmarł śp. ks. Zenon Szczęsny
 
   Urodził się 11 lutego 1938 w Michałkowicach jako syn Szczepana i Reginy z d. Domin. Ochrzczony został 19 tegoż miesiąca, bierzmowany 4 listopada 1951.Do szkoły podstawowej uczęszczał w latach 1945-1952. Potem uczył się w Niższym Seminarium Duchownym im. św. Jacka w Katowicach. Po dwóch latach zaczął pracować w kopalni, kontynuując naukę w Wieczorowym Liceum Ogólnokształcącym dla Pracujących w Siemianowicach Śląskich. Po zdaniu w 1959 egzaminu dojrzałości wstąpił do Śląskiego Seminarium Duchowego w Krakowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 28 czerwca 1964 z rąk biskupa pomocniczego Józefa Kurpasa.
   
   Po zastępstwie wakacyjnym w rodzinnej parafii Michałkowice był wikariuszem w parafiach: Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach, Matki Bożej Różańcowej w Chropaczowie (od 1965), św. Barbary w Chorzowie (od 1967), Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czerwionce (od 1971) św. Michała Archanioła w Suchej Górze (od 1974), św. Antoniego w Siemianowicach Śląskich (od 1977) i św. Anioła Stróża w Gorzycach (od 1980). W 1981 został proboszczem parafii Ducha Swiętego w Osinach k. Gorzyc. Tam postarał się o wybudowanie kościoła i założenie cmentarza. Zmarł nagle 29 czerwca 2001. Pochowany został 3 lipca w Michałkowicach.

  Ks. Dziekanowi Ginterowi Lenertowi za odprawienie ceremonii pogrzebowych i mszy żałobnej oraz wszystkim kapłanom i Siostrom Zakonnym uczestniczącym w pogrzebie naszego ŚP. ks. Proboszcza Zenona Szczęsnego składa tą drogą serdeczne "Bóg zapłać" Rada parafialna Kościoła pod wezwaniem Św. Ducha w Osinach.

  Wójtowi Gminy Gorzyce mgr Krystynie Durczok, Przewodniczącemu Rady gminy mgr inż. Jerzemu Pawelcowi oraz delegacjom UG w Gorzycach serdeczne podziękowania za uczestnictwo w pogrzebie ŚP. Zenona Szczęsnego składa Rada Sołecka i Rada Parafialna Osin.

Pani Marii Solich kościelnej w Kościele p.w. Św. Ducha w Osinach serdeczne "Bóg zapłać" za bardzo duże zaangażowanie w organizację ceremonii pogrzebowych naszego ŚP. ks. Proboszcza Zenona Szczęsnego składa: Sołtys i parafianie z Osin.
 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce 2001.