Strona główna

powrót

Zapisz artykuły

Czerwiec 2001 HTML

Czerwiec 2001 DOC

Skomentuj artykuł
dodaj komentarz
przeglądaj komentarze
< prosimy nie zmieniać tematu wiadomości >
 Wielka prezentacja gminnych jednostek OSP

   Jak co roku w maju jednostki OSP z terenu naszej gminy aktywnie uczestniczyły w obchodach Tygodnia Ochrony P. Poż. Kulminacją tych obchodów były ćwiczenia jednostek w czasie objazdu gminy przez wszystkie jednostki OSP.


   Konwój wozów bojowych przejechał poprzez wszystkie sołectwa Gminy, co wywarło duże zainteresowanie mieszkańców, a szczególnie ludzi młodych. Właśnie ludzie młodzi jak mówi prezes OSP druh Piotr Folwarczny, są nadzieją i stanowią główną siłę straży pożarnych. W czasie objazdu mogłem zobaczyć odnowioną i rozbudowaną remizę w Uchylsku. Budynek OSP w Uchylsku stał się poprzez rozbudowę bardziej funkcjonalny, jak zapewnił prezes Michał Glenc, służyć będzie całej społeczności Uchylska. Obecny stan wyposażenia naszych gminnych jednostek jest zadowalający i jako całość stanowią najsilniejszą grupę operacyjną OSP w regionie.
W ćwiczeniach objazdowych udział wzięli: Komendant Gminy OSP Bolesław Cnota, prezes Gminy OSP druh Emil Józek, oraz wszyscy komendanci i prezesi poszczególnych OSP z naszych sołectw.
Obchody tegorocznych dni Ochrony P. Pożarowej zakończono mszą św. w intencji wszystkich strażaków w Olzie. Na łamach naszej gazety postaramy się zaprezentować zdjęcia wszystkich gminnych jednostek OSP.

Now.

Pamiątkowe zdjęcia:
 

  
  
  

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce 2001.