Strona główna

powrót

Zapisz artykuły

Czerwiec 2001 HTML

Czerwiec 2001 DOC

Skomentuj artykuł
dodaj komentarz
przeglądaj komentarze
< prosimy nie zmieniać tematu wiadomości >
 Czyżowicki dom kultury gościł jubilatów.

    9. maja br. w czyżowickim domu kultury odbyło się tradycyjne, uroczyste spotkanie władz samorządowych gminy z parami małżeńskimi, które w minionym 2000. roku obchodziły swoje Złote Gody. Honory gospodarza uroczystości pełniła Anna Kajzerek- kierownik gorzyckiego Urzędu Stanu Cywilnego, która ciepło i serdecznie przywitał a zacnych jubilatów oraz zaproszonych gości wśród których byli: Krystyna Durczok- Wójt Gminy Gorzyce, Jerzy Pawelec- przewodniczący Rady Gminy, Helena Lazar- zastępca Wójta Gminy, Maria Władarz- sekretarz UG, Bernadeta Grzegorzek- skarbnik Gminy oraz Dorota Pękała- zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach. Najbardziej wzruszającym momentem tej uroczystości jest zawsze powtórzenie przysięgi małżeńskiej przez Jubilatów, a następnie dekoracja wszystkich okolicznościowych medalem (za długoletnie pożycie małżeńskie) przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej.

 

fot. S.Sitek

 

    W tym roku uhonorowani zostali: Genowefa i Leon Hlubek, Maria i Józef Lazar, Maria i Jan Sitek, Maria i Emil Szymiczek z Bluszczowa; Wanda i Antoni Godula, Maria i Bolesław Jakubczyk, Anna i Józef Otawa, Bernadeta i Józef Plutowski, Sonia i Hubert Swoboda, Anna i Jan Wawrzyczny z Czyżowic; Salomea i Edward Czech, Genowefa i Henryk Franek, Róża i Henryk Myśliwiec, Jadwiga i Józef Pękała, Jadwiga i Bolesław Pękała, Jadwiga i Bolesław Rybarczyk, Maria i Józef Wieczorek z Gorzyc; Stefania i Jan Smiatek, Pelagia i Julian Szejtan z Gorzyczek; Maria i Leon Zychma z Odry; fot. S.Sitek
Maria i Bolesław Bajer, Róża i Karol Knopek, Róża i Robert Kunert, Hildegarda i Józef Morawiec z Olzy; Anna i Konrad Grycman, Elżbieta i Ryszard Pawlik, Jadwiga i Kazimierz Siwicki, Gertruda i Szczepan Szymiczek, Aniela i Jan Zbroja, Gertruda i Józef Zbroja z Rogowa; Hildegarda i Stanisław Gatnar, Monika i Karol Kowalski, Gertruda i Józef Kurzydem, Helena i Paweł Studniczek, Albina i Roman Wita, Anna i Alojzy Kałuża z Turzy Śl.fot. S.Sitek

    Jubilaci przyjęli także wiązanki kwiatów, skromne nagrody finansowe (Ośrodek Pomocy Społecznej) i wiele serdecznych życzeń- zdrowia, długich i szczęśliwych lat życia w otoczeniu najbliższych. Wzniesiony przez przewodniczącego Rady Gminy, Jerzego Pawelca, toast za zdrowie i pomyślność Jubilatów zakończył pierwszą część uroczystości. Wspólny obiad, a potem biesiada z tańcami- przy kawie, jak było widać, przypadła wszystkim do gustu.


    "Złote obrączki" i inne melodyjne przeboje w wykonaniu Marka Szczyrby (organy) i Adriany Kłos (wokal) umilały Jubilatom to uroczyste majowe popołudnie. Pozostały po nim pamiątkowe zdjęcia zbiorowe i wykonane dla każdej z par oddzielnie przez Alojzego Klona oraz pamiątkowy wpis w Kronice gorzyckiego Urzędu Stanu Cywilnego. W pamięci uczestników spotkania zostanie też jego szczególna atmosfera i uroczysty nastrój.


Krystyna Okoń


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce 2001.