Strona główna

powrót

Zapisz artykuły

Czerwiec 2001 HTML

Czerwiec 2001 DOC

Skomentuj artykuł
dodaj komentarz
przeglądaj komentarze
< prosimy nie zmieniać tematu wiadomości >
 Redaktorzy "U nas" spotkali się w siedzibie swojego wydawcy.

Wielki tort i 10. świeczek na jubileusz naszego miesięcznika"

    Uroczyste spotkanie dla redagujących "U nas" z okazji jubileuszu 10. lecia zorganizował w niedzielne popołudnie 27. maja br. w swojej siedzibie Wiejski Dom Kultury w Gorzycach. Redaktorów "ze stopki" gazety i współpracujących z nimi od wielu lat korespondentów terenowych serdecznie powitała dyrektor WDK - Magdalena Paloc. 
zdj. S.Sitek

       Okazjonalne życzenia, a potem popis instrumentalistek Małgosi Paloc (flet) i Oli Haraf (pianino) oraz dziewczęcego zespołu wokalnego działającego przy gorzyckim WDK- u sprawiły zebranym miłą niespodziankę.


    Jeszcze większą był... wielki, prawie na pół stołu tort wyobrażający swoim kształtem otwarty ... egzemplarz "U nas", z naszym logo, życzeniami, kompozycją pięknych cukrowych kwiatów i 10. zapalonymi świeczkami. Wyrób cukierni p. Worka z Czyżowic na najwyższym poziomie kunsztu cukierniczego. Aby urodzinowej tradycji stało się zadość, zgodnym, mocnym dmuchnięciem zespołowi udało się przy pierwszym podejściu zgasić wszystkie świeczki, co podobno dobrze wróży na przyszłość, w tym wypadku- gazety "U nas".


      Był też tradycyjny toast wzniesiony lampką szampana i przekazywane sobie wzajemnie życzenia pomyślności na dalsze lata działalności i współpracy. Krojeniem urodzinowego tortu z wrodzonym wdziękiem i dużą wprawą zajęła się redaktor Wioletta Langrzyk, a zadanie rozdysponowania porcji wśród gości przypadło redaktorom Piotrowi Pawlicy i Andrzejowi Nowakowi. Słowo naczelnego Stanisława Sitka - tym razem na "żywo" zawierało przede wszystkim podziękowania za wieloletnią współpracę oraz życzenia pomyślności na przyszłość.
Zainteresowanych historią gazety "odesłał" do tekstów Andrzeja Nowaka i Krystyny Okoń zamieszczonych w majowym numerze "U nas".
Potem Anna Zychmowa zadedykowała gazecie i jej redaktorom swój najnowszy wiersz, a Czesław Czaika jak przystało rasowemu satyrykowi- własne, na gorąco (!) stworzone fraszki. Najmłodszy z twórców związanych z naszą gazetą Jacek Klimanek zaskoczył recytacją pięknego liryka, oczywiście własnego autorstwa.


     Za sprawą naszego wydawcy w to majowe niedzielne popołudnie wszyscy miło spędziliśmy czas. W odświętnie udekorowanej sali, w serdecznej atmosferze pozwolono nam się spotkać i "pobyć" z sobą bez natłoku problemów i zwykłego na co dzień pośpiechu. Było to potrzebne. Szczególnie w odniesieniu do tych spośród nas, z którymi kontaktujemy się rzadziej i tylko za sprawą nadsyłanych do nas tekstów.


     I za to jesteśmy wdzięczni naszemu wydawcy. Mamy też nadzieję, że leczący "rany" czas, pozwoli nam- redagującym "U nas" i naszemu wydawcy rozpocząć nowy pozytywny rozdział współpracy dla dobra naszej gazety i naszych czytelników. Czas pokaże także, w jakim stopniu to się nam udało.


Krystyna Okoń 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce 2001.