Strona główna

powrót
Skomentuj artykuł
dodaj komentarz
przeglądaj komentarze
< prosimy nie zmieniać tematu wiadomości >
 

Wydawca Internetowej wersji magazynu U NAS

 Gminna Spółdzielnia "SCh" w Gorzycach, wieńczy jubileusz 5- lecia działalności.
Market "Super 1" zaprasza!


30 października br. pierwszy w gminie market rozpoczął normalną obsługę klientów. Samoobsługowy sklep spożywczy w Gorzycach, popularna "Jedynka" przeżyła nie przerywając ani na moment działalności handlowej kolejną najbardziej gruntowną z dotychczasowych - modernizację.


Nakładem znacznych środków finansowych zrealizowano pomysł "przeistoczenia" jej w market z prawdziwego zdarzenia. Zarząd Spółdzielni, pracownicy i personel sklepu dowiedli, że "małe też może być piękne". I co ważniejsze- ze wszech miar nowoczesne, nieustępujące w niczym innym tego typu placówkom handlowym. Aby uzyskać zamierzony efekt zlikwidowano zaplecze magazynowe, powiększając o nią powierzchnię handlową sklepu. Pozyskany metraż sensownie zagospodarowano instalując kilka nowoczesnych lad chłodniczych na wyroby mięsne, przetwory rybne i garmażeryjne oraz mrożonki. Obszerny, estetyczny regał uzyskały wyroby piekarnicze, także chemia i kosmetyki. Zasadniczej poprawie uległ dostęp do regałów z artykułami spożywczymi. Ich ustawienie nie przeszkadza swobodnemu i wygodnemu przemieszczaniu się po sklepie klientów z wózkami i koszyczkami. Ustawienie kas i zainstalowany naprzeciw monitor pozwalają na obserwację powierzchni handlowej marketu. Nowoczesna klimatyzacja podnosi znacznie standard zakupów. Reszty dopełnia bogaty, zróżnicowany asortyment różnorodnych towarów, pozyskiwany od wysokiej klasy i konkurencyjnych dostawców. Preferowana jest zdrowa żywność. Należyte miejsca na stoiskach zajmują rodzimi lokalni producenci (przetwórstwo rybne, warzywnicze, wyroby piekarnicze, mleczarskie i inne).


"Super Jedynce" zafundowano też gruntowne odnowienie elewacji i praktyczne zadaszenie nad wejściem. Estetycznie i solidnie zagospodarowane obejście sklepu od strony bardzo ruchliwej ul. Rybnickiej ułatwia bezpieczne dojście i dojazd, dopełnia efektu.


Uroczyste otwarcie gorzyckiej "Super Jedynki" zgromadziło wielu znakomitych gości z branży, a samej uroczystości nadano atrakcyjną oprawę. Przybyli m.in. przedstawiciele Krajowego Związku , Banku Śląskiego, okolicznych Spółdzielni "SCh", szefowie hurtowni związanych z gorzyckim GS, liczni dostawcy towarów. Nie zabrakło przedstawicieli władz gminy i lokalnej Spółdzielczości (BS, SKR, OSM). Zainteresowanie wykazała prasa branżowa ("Rolnik"- Spółdzielnia) i lokalna.
Dyskretna muzyka, liczne stoiska promocyjne, pełne zaopatrzenie poszczególnych działów, atrakcyjna ekspozycja towarów, uśmiechnięty, życzliwy personel- oczekiwały gości i klientów. Po zwyczajowym przecięciu wstęgi prezes GS "SCh" Jan Skóra zaprosił zebranych do środka marketu, gdzie serdecznie wszystkich powitał i przedstawił króciutko przebieg realizacji zadania kryjącego się pod hasłem "market", podziękował za współpracę, zachęcał do dalszej.


Uczestnicząca w uroczystościach otwarcia Wójt Gminy Krystyna Durczok wyrażając swój niekłamany podziw dla stylu i tempa realizacji planowanych zamierzeń gorzyckiej Spółdzielni "SCh" podziękowała prezesowi Janowi Skórze za stworzenie wzorcowej placówki handlowej na terenie gminy a personelowi sklepu za ogrom wykonanej pracy w czasie jego modernizacji. Życzyła im sukcesu komercyjnego i ekonomicznego. Była też pełna podziwu dla uporu, konsekwencji i odwagi z jakimi Spółdzielnia stawia czoła wszechobecnej konkurencji i ogólnie niezbyt życzliwej atmosferze dla spółdzielczości rolniczej w kraju. "Zwiedzanie" marketu, liczne w tym dniu i kilku kolejnych- promocje i degustacje złożyły się na atrakcyjny program uroczystości otwarcia gorzyckiej "Super jedynki".


Skromny bankiet w biurowcu Gminnej Spółdzielni pozwolił zaproszonym na wymianę "na gorąco" uwag i spostrzeżeń, na składanie gratulacji a także wzajemnych deklaracji o współpracy na przyszłość.


W czasie ubiegłorocznych obchodów Jubileuszu 55. lecia działalności Gminnej Spółdzielni "SCh" prezes Jan Skóra zapowiedział uruchomienie marketu w Gorzycach. W myśl preferowanej w Spółdzielni zasadzie - aby zyskać trzeba inwestować- oraz dzięki wsparciu Zarządu i współpracowników (co często podkreślał) znacznym nakładem sił i środków zamiar zrealizowano.


Trudno wymyślić lepsze zwieńczenie szacownego jubileuszu. Mieszkańcy Gorzyc i okolicy otrzymali nowoczesną placówkę handlową, którą stać teraz na odważne stawienie czoła wielkiej konkurencji, a Spółdzielnia poczyniła kolejny krok do przodu.
Tak trzymać!


Krystyna Okoń 

 


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce 2001.