Strona główna

powrót

Zapisz artykuły

Styczeń 2001 HTML

Styczeń 2001 DOC

Skomentuj artykuł
dodaj komentarz
przeglądaj komentarze
< prosimy nie zmieniać tematu wiadomości >
 

 

 Nasza gmina dla ogólnopolskiej kwesty Owsiaka
Wielka Orkiestra grała także w Czyżowicach

   Okazuje się, że jeżeli ma się wielkie serce dla sprawy, to wysiłek ten przynosi wielki sukces.
Tak było w Czyżowicach, gdzie dzięki staraniom Janusza Reclika i sponsorom zorganizowano Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

   Kto w to niedzielne popołudnie odwiedził czyżowicki WDK, na pewno nie żałował, a to za sprawą repertuaru muzycznego, jaki organizatorzy zorganizowali dla ludzi o wielkich sercach. 

   Koncertem kolędowym rozpoczął chór "Moniuszko" z Czyżowic pod batutą Barbary Grobelny, która zastąpiła niezapomnianego Ś.P. Jana Szczepańczyka. Za chórem wystąpił "Poziom 600", z Józefem Cybułką na czele, którego sympatykom muzyki rockowej nie trzeba rekomendować. W ślaskie muzyczne nastroje wprowadził uczestników finału Tadeusz Halamoda i zespół "Fenix i Przyjaciele" z Radlina- Biertułtów. Zagrał także rodzinny zespół "Pitekuntropus", a zakończył rytmami kantry "Texas Band" z Tychów.

fot. W.Langrzyk

   W przerwach odbywały się licytacje różnych "fantów", które przyniosły dodatkowe wpływy na konto "Orkiestry" Uczestnicy imprezy mogli obserwować na tablicy, jak rosła kwota kwesty w miarę jak dzielni wolontariusze docierali ze skarbonkami z różnych stron gminy. Całą imprezę prowadzili z niezwykłą dozą humoru i "luzu" Michał Czerwiński i Iwona Kościuk. Finał czyżowickiego "grania" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dołożył na konto sprawy 12638,53 zł.


   Sponsorami naszego gminnego wydania W.O.Ś.P., byli poza wymienionym wyżej panem Januszem, Urząd Gminy w Gorzycach, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., Firma "Tequila", Czesław Monowicz i Browar "Strzelec", DPS Gorzyce i Foto "Gawęda z Pszowia. Wszystkim ludziom "Dobrego Serca" podziękują ci najmłodsi, oczekujący pomocy- noworodki, którzy dzięki wielu milionom anonimowych darczyńców będą żyć wśród nas. "Się Ma" do następnego roku jak mówi Jurek Owsiak.


Now.


(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce 2001.