Strona główna

powrót
spis artykułów
Zapisz artykuł
Cały numer DOC
Cały numer HTML
Skomentuj artykuł
dodaj komentarz
przeglądaj komentarze
< prosimy nie zmieniać tematu wiadomości >
   Jak przyciągnąć młodzież ?!

"Przyszłość" o krok ...

Niezwykle udana okazuje się dla rogowskich piłkarzy runda wiosenna. Na 4 kolejki przed zakończeniem rozgrywek Przyszłość przewodzi stawce drużyn klasy okręgowej z przewagą xx punktów nad drugą - Unią Racibórz. Czołówka tabeli przedstawia się następująco :

  • Przyszłość Rogów 28 55 53 : 22
  • Unia Racibórz 27 47 42 : 22
  • Polonia Marklowice 26 45 50 : 38
  • Górnik Boguszowice 26 42 46 : 35
  • Czarni Gorzyce 27 41 45 : 38

Pozostały do rozegrania mecze :

  • 10 VI - Unia Racibórz - Przyszłość
  • 17 VI - Przyszłość - Polonia Marklowice (boisko w Olzie)

W tej sytuacji upragniony awans rogowian do IV ligi wydaje się w zasięgu ręki, ale poczekajmy... Jedno jest pewne - lipcowe uroczystości w Rogowie miały by w przypadku awansu dużo radośniejszy przebieg. Swojego entuzjazmu z racji sukcesów sportowych Przyszłości nie ukrywa prezes klubu - Tadeusz Skatuła : Prócz ogromnych szans na awans bardzo cieszy nas wrastające zainteresowanie piłką miejscowej młodzieży. Zaczynaliśmy praktycznie z zawodnikami spoza Rogowa, mieliśmy kłopoty ze skompletowaniem składu. Teraz nasza młodzież aż pali się do gry. Juniorzy i trampkarze zmobilizowani sukcesami swoich starszych kolegów wygrywają mecz za meczem. Zapewniam, że w następnym sezonie nie zapomnimy o nich.

 

... a w lipcu feta !

Niemal równolegle z decydującymi meczami Przyszłości, toczą się intensywne przygotowania do uroczystego otwarcia nowej płyty boiska w Rogowie, a także boiska treningowego Dąbki. Czas ujawnić atrakcje, jakie organizatorzy przygotowali dla swoich sympatyków :

Dla wszystkich, którzy 1 i 2 lipca zdecydują się z nami spędzić czas przewidzieliśmy szereg niespodzianek -mówi wiceprezes Przyszłości Andrzej Szymiczek. Oprócz atrakcji sportowych i artystycznych, na kibiców czekają wartościowe nagrody - m.in. telewizor, rower, jednodobowy pobyt w hotelu "Zamek" i radiomagnetofon. Oczywiście podczas imprezy nie zabraknie punktów kulinarnych, będzie można się napić dobrego piwa. W ciągu trwania obchodów będą także sprzedawane w cenie 5 zł cegiełki na rzecz klubu /one wezmą udział w losowaniu cennych nagród/.

A wydarzenia, sportowe o których wspomina wiceprezes będą nie lada... W celu uświetnienia imprezy drużyna z Rogowa zmierzy się z drużyną Odry II Wodzisław, a zaraz potem pierwsza drużyna Odry zagra z Widzewem Łódź. Czynione są starania, aby na otwarcie przybył pochodzący z Lubomii Franciszek Smuda.

Zaproszono również wiele grup artystycznych. Wystąpią m.in.: zespół Universe, zespół Walencioki, kabaret "To nie my", Orkiestra KWK Rydułtowy, Orkiestra Jas-Mos (szczegółowy program festynu podajemy poniżej).

Warto zaznaczyć, że przeprowadzane prace obejmują nie tylko nową płytę boiska. Toteż o szczegóły pytamy prezesa - Tadeusza Skatułę:

- Po lutowych wyborach w klubie, nowy Zarząd postawił sobie bardzo ambitne cele. Co już udało się zrobić?

- Jest gotowa główna płyta boska. Wcześniej zrodził się wspaniały pomysł budowy boiska treningowego obok parku Dąbki. Stało się on realny dzięki temu, że Zarząd gminy udostępnił grunt pod budowę. Co ciekawe, główną płytę wykonywała profesjonalna firma, a boisko przy Dąbkach własnymi siłami budują renciści i emeryci - byli piłkarze Przyszłości, którzy chcą coś zrobić dla tej społeczności. Efekt ich pracy jest imponujący! Na tym terenie dysponujemy ogromną przestrzenią, toteż jest szansa stworzenia tu w przyszłości całego kompleksu z kortami i trybunami. Mamy nadzieję, że będzie to obiekt służący młodzieży i dorosłym, bo integracja tego środowiska jest dla nas wszystkich nadrzędnym celem! I nie mam tu na myśli tylko Rogowa z Bluszczowem, ale całą gminę, bo to co się tu tworzy to nasze dobro wspólne. Już teraz są krzepiące oznaki uaktywnienia tutejszej młodzieży, w czym zasługa m.in. ks. wikarego. A wracając do pytania - kończy się remont budynku klubowego, wokół boiska powstają dwie trybuny, na których będą zamontowane krzesełka, no i kończymy inne pomniejsze prace.

- No dobrze, wszystko wygląda bardzo optymistycznie, ale skąd na te wszystkie inwestycje znajdują się pieniądze?

- 100 tys. zł na remont budynku dzięki staraniom gminy przyznał nam UKFIT. Pozostałe fundusze pochodzą od prywatnych sponsorów. Nie ukrywam, że przez pomoc sympatyków, przyjaciół klubu, możemy realizować takie inwestycje jak np. remont ogrodzenia. Innym nie mniej ważnym elementem są chętne ręce do pracy i zaangażowanie działaczy. W tym miejscu chciałbym podkreślić pomoc finansową Andrzeja Szymiczka, poświęcenie przy koordynacji prac Stefana Olejniczaka i tych wszystkich, którzy zostawiają tu codziennie swoje siły i czas.

Wacław Wrana


 

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce 2001.