Strona główna

powrót
spis artykułów
Zapisz artykuł
Cały numer DOC
Cały numer HTML
Skomentuj artykuł
dodaj komentarz
przeglądaj komentarze
< prosimy nie zmieniać tematu wiadomości >
   Zawody wędkarskie w Odrze

Dnia 16.09.2000 R. na zbiorniku wodnym w Odrze odbyły się Młodzieżowe Zawody Wędkarskie o Mistrzostwo Gminy Gorzyce.

Patronat objęło Koło PZW nr 48 z Radlina oraz Rada Sołecka Odry.

Na zawody zgłosiło się 59 zawodników (dziewczyny i chłopcy), którzy reprezentowali poszczególne miejscowości całej gminy, jak również zaproszeni goście z Jastrzębia, Moszczenicy i Wodzisławia Śl.

Młodzi zawodnicy łowili w obecności swoich opiekunów, a byli to ojcowie, dziadkowie, czy znajomi. Razem zawody zgromadziły ponad 120 osób. Młodzież przez trzy godziny zmagała się z wędką, by złowić "wieloryby". Były osoby, które po raz pierwszy brały udział w tego typu zawodach, ale doskonale sobie poradziły. Efekt ich trudu i samozaparcie zostały docenione przez organizatorów tej imprezy, bowiem wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego.

W klasyfikacji na najlepszego młodzieżowego mistrza gminy Górzyce z zawodach wędkarskich na rok 2000 miejsca zdobyli:

  • I miejsce - Agnieszka Oślizło,
  • II miejsce - Artur Kern,
  • III miejsce - Piotr Ustowski.

Najmłodszym uczestnikiem był Bernard Bugdoll, który otrzymał dodatkową nagrodę.

Na zakończenie organizatorzy przygotowali kiełbasę z rożna i napoje. Posilona i ucieszona nagrodami młodzież niechętnie opuszczała "Rybaczówkę".

Organizatorzy serdecznie dziękują tym wszystkich, którzy pomagali materialnie i finansowo zorganizować takie zawody na naszym terenie, w szczególności dziękujemy: Gminie Gorzyce, członkom PZW Koło nr 48 Radlin, PZW Koło Wodzisław Śl., PZW Koło Jastrzębie Miasto, PZW Koło Moszczenica, Hurtowni napoi K. Kowalik z Lubomii, Hurtowni wędkarskiej R. Baran z Jastrzębia Zdr., panom M. Kern z Jastrzębia, T. Chaber z Hastrzębia, T. Chabowskiemu z Rogowa, Z. Oślizło z Odry i W. Ekiel z Jastrzębia Moszczenicy. Mamy nadzieję, że dzięki ich inicjatywie w dalszym ciągu będziemy mogli propagować uprawianie takiego rodzaju sportu wśród naszej młodzieży.

Sołtys wsi Odra
Rafael Tomala


 

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce 2001.