Strona główna

powrót
spis artykułów
Zapisz artykuł
Cały numer DOC
Cały numer HTML
Skomentuj artykuł
dodaj komentarz
przeglądaj komentarze
< prosimy nie zmieniać tematu wiadomości >
   Spotkanie młodych sportowców z Wójtem Gminy Gorzyce

W dniu 21.12.99r. o godz. 10.00 odbyło się spotkanie młodych sportowców z Wójtem Gminy Gorzyce p. mgr Krystyną Durczok. Owi sportowcy to chłopcy ze SP nr 1 w Gorzycach, a konkretnie drużyna piłkarska, która na przełomie V/VI 1999r. zdobyła mistrzostwo woj. katowickiego i III miejsce w woj. śląskim. Na spotkaniu obecni byli także: dyr. SP w Gorzycach Bronisława Błatoń, prezes SZS w Gminie Gorzyce mgr S. Wujec, sekretarz SZS w gminie mgr Barbara Wuwer, oraz trener chłopców mgr Grzegorz Folwarczny. Niestety nie wszyscy chłopcy z owej drużyny mogli brać udział w spotkaniu z p. Wójt, gdyż uczęszczają już do szkół średnich. Drużynę reprezentowali: Beniamin Jastrzębowski, Paweł Ganita,

Piotr Macura, Dawid Płaczek, Adrian Łatka, Rafał Kubiniok. Cała drużyna jednak otrzymała drobne upominki, które będą przypominać chłopcom o osiągniętym sukcesie. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia p. Wójt, która złożyła chłopcom gratulacje i życzyła dalszych sukcesów. Następnie wręczyła chłopcom upominki. Po tej części, którą można nazwać oficjalną, rozpoczęła się dyskusja na temat sukcesu chłopców, a także, na inne tematy związane ze sportem dzieci i młodzieży.

Chciałbym teraz przytoczyć państwu, regulamin rozgrywek oraz pokrótce przedstawić drogę chłopców do sukcesu: Podczas każdego roku szkolnego rozgrywane są turnieje piłki nożnej chłopców w wieku szkolnym (w tym roku rocznik 84 i młodsi) pod nazwą "Piłkarska kadra czeka". Zawody składają się ze szczebli: gminnego, międzygminnego, powiatowego, wojewódzkiego, ogólnopolskiego. Do szczebla powiatowego w zawodach mogli brać udział wszyscy uczniowie ze szkoły podstawowej w Gorzycach, a tylko ci uczniowie którzy są zawodnikami Klubowych Zespołów Sportowych. Drużyna ze SP w Gorzycach (trampkarze LZS "Czarni" Gorzyce występowała w następującym składzie: Beniamin Jastrzębowski, Dawid Płaczek, Dawid Duzka, Dawid Błaszczok, Dawid Kretek, Paweł Ganita, Michał Chołomek, Adrian Łatka, Marcin Sszymiczek, Mateusz Szazek, Piotr Macura, Daniel Sikorski, Daniel Duzka, Rafał Kubiniok. W drużynie występowali jeszcze zawodnicy, którzy nie mogli brać udziału we wszystkich szczeblach rozgrywek: Szymon Smolnik, Mariusz Zganiacz, Jacek Bażan, Michał Maly, Łukasz Kudla, Łukasz Kapuściński.

Na szczeblu gminnym drużyna SP Gorzyce zwyciężyła najpierw w turnieju półfinałowym, a następnie w finale, który odbył się w Turzy Śl. Zawody międzygminne odbyły się w Lubomii, gdzie w finale wygraliśmy z Lubomią 7:1. Dwa następne turnieje odbyły się na boisku LKS Stara Wieś k. Pszczyny. Najpierw półfinał wojewódzki (powiaty), a następnie finał woj. katowickiego, w którym Gorzyce zwyciężyły 3:2. Finał woj. śląskiego odbył się w Zawierciu gdzie brały udział drużyny z woj. katowickiego, częstochowskiego, bielskiego.

Przegraliśmy mecze z Dankowicami i Truskolasami, zajmując III miejsce w woj. śląskim.

Chciałbym podziękować p. Zbigniewowi Grześ, który sponsorował wyjazdy chłopców na wszystkie zawody, a także wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Największe podziękowania należą się jednak chłopcom za wytrwałość i zaangażowanie. Życzę im dalszych sukcesów i jak najwięcej zwycięstw.

Dziękuję także za zorganizowanie spotkania w Urzędzie Gminy Gorzyce. Było ono potrzebne i mobilizujące dla młodzieży. Miało także charakter świąteczny gdyż odbyło się kilka dni przed świętami.

Grzegorz Folwarczny

Zapraszam wszystkich zainteresowanych i utalentowanych chłopców na treningi sekcji piłkarskiej w LZS "Czarni" Gorzyce..


 

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. Isos & redakcja miesięcznika "U Nas", Gorzyce 2001.